18.07.2018 13:09

"Tele 2": No valsts izbraukušo darba ņēmēju vidū ir daudz aizspriedumu par dzīvi un darbu Latvijā

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
"Tele 2": No valsts izbraukušo darba ņēmēju vidū ir daudz aizspriedumu par dzīvi un darbu Latvijā LETA

No Latvijas izbraukušo darba ņēmēju vidū ir daudz aizspriedumu par atgriešanos, dzīvi un darbu Latvijā, kas vairs neatbilst aktuālajai situācijai, trešdien pēc semināra, kurā sociālās kustības "Latvija strādā" esošie un potenciālie partneri dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei darbam Latvijā, norādīja "Tele2" komercdepartamenta direktors Raivo Rosts.

"Tele2" informēja, ka trešdien kompānijas aizsāktās sociālās kustības "Latvija strādā" esošie un potenciālie partneri - dažādu nozaru un lielumu darba devēji - dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei darbam Latvijā. Dalībnieki kopā ar ministriju pārstāvjiem pārrunāja aizbraucēju vidū esošos aizspriedumus par atgriešanos, meklēja faktus, kā tos atspēkot, kā arī uzzināja vairāk par valsts līmeņa aktivitātēm remigrācijas veicināšanai.

"Darba devējiem Latvijā, uzrunājot aizbraukušos valstspiederīgos, ir svarīgi saprast un būt gataviem, ka aizbraucēju vidū ir daudz aizspriedumu gan par atgriešanos, gan dzīvi un darbu Latvijā, kas balstās uz to atmiņām par Latviju, kāda tā bija pirms aizbraukšanas. Taču laiks ir gājis uz priekšu un mēs vairs nevaram teikt, ka, piemēram, darba Latvijā nav. To pierāda kaut vai kustības dibināšana un tā plašais partneru klāsts. Šobrīd bezdarbs Latvijā ir zemākais pēdējo 10 gadu laikā, sasniedzot vien 8,2%, taču lielākajā darba meklētāju portālā Latvijā šodien ir vairāk kā 14 000 vakances," teica "Tele2" komercdepartamenta direktors.

Kompānijā arī informēja, ka kustības "Latvija strādā" ietvaros veiktā "Tele2" darba devēju aptauja liecina, ka reģionos ir darba iespējas, jo 34% no visām atvērtajām vakancēm šogad bijušas tieši reģionos, visvairāk Vidzemē. Tāpat aizvien biežāk tiek piedāvāts strādāt attālinātu darbu, ko piedāvā 27% aptaujāto darba devēju. Vēl 22% nodrošina degvielas kompensāciju. Savukārt risinot problēmu ar ārzemju izcelsmes otro pusīšu darba iespējām, 34% aptaujāto darba devēju jau tagad var piedāvāt iespēju strādāt arī bez latviešu valodas pamatzināšanām, un 50% gadījumos šīs vakances jau ir aizpildītas ar šādiem darbiniekiem.

"Tele2" korporatīvo klientu aptaujā, kas bija atvērta no 4. līdz 10. jūlijam, piedalījās 114 dažāda lielumu un nozaru darba devēji.

Kustība "Latvija strādā" ir "Tele2" izstrādāta iniciatīva, kas aicina uzņēmumus, organizācijas un iestādes visā Latvijā brīvprātīgi vienoties kustībā, lai uzrunātu un piesaistītu Latvijas darba tirgum vairāk nekā 170 000 Latvijas valstspiederīgo, kas patlaban dzīvo un strādā ārzemēs. Daļu no šiem cilvēkiem iespējams atgriezt Latvijā, piedāvājot konkrētas darba vietas un veidojot stratēģisku komunikāciju ar šo auditoriju, ko kustības biedri apņemas darīt, parakstot memorandu.

Kustības partneri aptver nozares sākot no mazumtirdzniecības, apkalpojošās sfēras un informāciju tehnoloģiju uzņēmumiem līdz pat dažādu nozaru konsultāciju uzņēmumiem, mākslas nozari pārstāvošām organizācijām un valsts pārvaldes. Kustību atbalsta arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Pirmie kustības sadarbības partneri ir Ekonomikas ministrija, degvielas mazumtirgotājs "Circle K Latvia", auditorkompānija "Ernst&Young", IT uzņēmums "Evry Latvia", apvienoto pakalpojumu centrs "Solvay Business Services Latvia" un Latvijas čārterreisu aviosabiedrība "SmartLynx Airlines".