21.06.2018 11:26

Valmiermuižas alus darītava atklāj vēstniecību Siguldā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Valmiermuižas alus darītava atklāj vēstniecību Siguldā publicitātes

Lai padarītu Gaujas Nacionālo parku pievilcīgāku tūrismam un popularizētu Latvijā darīto alu mūsu valsts viesiem, Valmiermuižas alus darītava, ieguldot 30 000 eiro, atklājusi Valmiermuižas alus vēstniecību Siguldas pils dārzā.

Vēstures liecības vēsta, ka Livonijas ordeņa Siguldas pilī sendienās tika darīts alus. Arī Valmiermuižas alus vēstniecība Siguldā ar tirgotavu iekārtojusies vēsturiskajā brūža namiņā, kurā alus smarža atkal atgriezusies.

Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis stāsta: "Iespēja izveidot Valmiermuižas alus vēstniecību Siguldā nāca negaidīti un to vēlējamies izmantot. Mūsu mērķis ir popularizēt Latvijā darīto alu pasaulē. Uzskatu, ka pirmais gads ir savā ziņā iesildīšanās."

Pašlaik durvis vērusi Valmiermuižas alus tirgotava un terase. Kā vēsta alus darītavas pārstāve Rūta Lapiņa, tiek strādāts pie idejas par vecā brūža namiņa atjaunošanu. Valmiermuižas alus darītavas saimnieks turpina: "Esam iecerējuši organizēt gardēžu tirdziņus un tematiskus kultūras vakarus. Plānojam paplašināt piedāvājumu, lai vēstniecība būtu pievilcīga ne tikai vasaras mēnešos, bet arī zelta rudenī un ziemā. Līdz ar Valmiermuižas brūvējumu daudzveidību vēlamies iepazīstināt arī ar vietējiem ēdieniem."

Par godu vēstniecības atklāšanai Valmiermuiža izbrūvējusi īpašu veltījumu – "Siguldas Ordeņa alu" – klasisku, līdzsvarotu tumšo lāgeri. Alus mugurkaulu veido laika pārbaudi izturējuši iesali – gaišais Pilzenes un tumšais karameļu, bet īpašo, noslēpumaino noti piešķir riekšava dūmotā iesala, ko kaltē virs atklātas bērza malkas uguns. "Siguldas Ordeņa alus" ir nepasterizēts un filtrēts brūvējums.

Valmiermuižas alus darītava, kā Gaujas Nacionālā parka ziemeļu vārti, jau septiņus gadus ciešā sadarbībā ar citiem "Enter Gauja" tūrisma klastera biedriem, tostarp – pašvaldībām, popularizē reģionu kā pievilcīgu un leģendām apvītu tūrisma galamērķi.

"Vēstniecības izveide ir likumsakarīgs sadarbības turpinājums ar Siguldu Gaujas Nacionālā parka ietvaros, lai to padarītu vēl pievilcīgāku tūrismam. Vienlaikus vēlamies, lai Siguldas apmeklētāji iepazīst Latvijā darītu alu, kā arī aicinām apciemot Valmieru un alus darītavu Valmiermuižā," norāda Rūta Lapiņa.

Bez Valmiermuižas alus tirgotavas un virtuves līdzās alus darītavai Valmiermuižā, pašreiz darbojas vēstniecība Rīgā, vasaras sezonā – vasarnīca pie Vaidavas ezera.