22.03.2018 11:29

"Orkla Foods Latvija" šogad Spilves ražotnē plāno investēt 755 tūkstošus eiro

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
"Orkla Foods Latvija" šogad Spilves ražotnē plāno investēt 755 tūkstošus eiro orkla.lv

Nodrošinot Babītes novada Spilvē esošās "Orkla Foods Latvija" ražotnes kļūšanu par "Orkla" grupas mērču un majonēžu ražošanas centru, uzņēmums 2018. gadā plāno 755 000 eiro vērtus ieguldījumus. Investīciju programmas ietvaros ir paredzēta ražošanas iekārtu modernizācija, ražošanas infrastruktūras uzlabojumi un energoresursu patēriņa efektīvāka pielietojuma nodrošināšana.

Uzņēmumā pavēstīja, ka viens no šī gada lielākajiem investīciju projektiem ir paletaizera uzstādīšana spaiņu līnijām, kur tiek ražota produkcija lielākos iepakojumos un ir paredzēta kafejnīcām, restorāniem un citiem ar ēdināšanu saistītiem uzņēmumiem. Jaunais paletaizers nodrošinās automātisku pilno spaiņu kraušanu uz paletēm un tiks izmantots paralēli divām spaiņu pildīšanas līnijām. Spaiņu līniju paletaizeru plānots uzstādīt 2018. gada oktobrī; šī projekta paredzētā investīciju summa ir 155 000 eiro.

Būtiska investīciju daļa tiek novirzīta vairākiem dažādiem projektiem, kas ļaus samazināt energoresursu patēriņu ražošanas procesu nodrošināšanai. Ražotnes infrastruktūras uzlabošanā šogad tiek investēti 138 000 eiro.

"Mūsu ražotne Babītes novada Spilvē ir izvēlēta un kļuvusi par "Orkla" grupas izcilības centru mērču un majonēžu produktu grupās. Tas ne tikai nozīmē to, ka "Orkla Foods Latvija" ražo daudz lielākus šo produktu apjomus eksporta tirgiem dažādās Eiropas valstīs, bet arī nepieciešamību attīstīt ražošanu gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi," "Orkla Foods Latvija" paziņojumā citēts uzņēmuma mārketinga direktors Raitis Avots.

Pēc viņa vārdiem, ievērojamākie ieguvumi no 2018. gada investīciju projektiem ir fiziski smagāka roku darba apjoma samazināšana un darba apstākļu uzlabošana ražošanā strādājošajiem. Vienlaikus ieguldījumi ir virzīti arī uz uzņēmuma eksportspējas veicināšanu, jo modernizējamās ražošanas līnijas strādā arī eksporta tirgiem. Uzņēmuma "Orkla Foods Latvija" ražojumu eksporta tirgi ir Čehija, Dānija, Igaunija, Īrija, Izraēla, Krievija, Lielbritānija, Lietuva, Norvēģija, Somija, Ukraina, Vācija, Zviedrija.