25.01.2018 16:59

"Rāmkalni Nordeco" šogad plāno sākt realizēt produkciju jaunos tirgos Āzijā un Eiropā

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
"Rāmkalni Nordeco" šogad plāno sākt realizēt produkciju jaunos tirgos Āzijā un Eiropā arhīvs

Sukāžu, pastilu un sīrupu ražotāja "Rāmkalni Nordeco" šogad plāno sākt realizēt produkciju jaunos tirgos Āzijā un Eiropā, sacīja kompānijas īpašnieks Viktors Grūtups.

"Ir pāris eksporta tirgi, kuros mums drīzumā vajadzētu startēt. Tie ir Āzija, Eiropa, tajā skaitā Skandināvijas valstis, un mazliet Tuvie Austrumi, kur mēs ceram un gaidām piesaistīt jaunus tirgus. Esam par visu jau vienojušies, bet atlicis nokārtot pēdējās formalitātes," sacīja Grūtups, piebilstot, ka viens no jaunajiem eksporta tirgiem būs Ķīna. Līdz ar jauno eksporta tirgu piesaisti produkcijas eksporta īpatsvars augs.

Viņš piebilda, ka jaunajos tirgos iecerēts realizēt sukādes, tostarp arī glazētas sukādes šokolādē jaunos iepakojumus, kas jau pieejamas vietējā tirgū.

Grūtups atgādināja, ka uzņēmums esošie realizācijas tirgi ir Lietuva, Igaunija, Beļģija, Nīderlande, Vācija, Norvēģija, kā arī uzņēmums eksportē arī uz Japānu. Līdz ar to Āzijas kā reģiona apguve uzsākta jau iepriekš. Pēc viņa sacītā, uzņēmums Āzijas reģionā saskata eksporta potenciālu.

"Šajā reģionā ir daudz cilvēku, kuriem garšo šis produkts [žāvēti augļi] un mūsu produktiem ir garāks derīguma termiņš, tāpēc tos var viegli eksportēt uz tāliem galamērķiem. Tāpat no Latvijas aizsūtīt produkciju turp ir diezgan vienkārši - mums ir ostas un lidostas, loģistika ļoti laba. Globalizācijas apstākļos pie tik attīstītas loģistikas tāli tirgi tikai nosacīti ir tālu, patiesībā, tie visi ir diezgan tuvu," pārdomās dalījās Grūtups.

Tāpat uzņēmums šogad ir iecerējis piedalīties arī pārtikas izstādēs Dienvidkorejā, kā arī Singapūrā, kur cer piesaistīt jaunus potenciālos sadarbības partnerus, pastāstīja Grūtups.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2016.gadā "Rāmkalni Nordeco" strādāja ar 1,333 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 94,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi bija 51122, pretēji 18 744 eiro peļņai gadu iepriekš.

Uzņēmums "Rāmkalni Nordeco" ir reģistrēts 2003. gadā, un tā pamatkapitāls ir 40 950 eiro. Kompānijas īpašnieks ar 80% daļu ir Viktors Grūtups, bet 20% pieder Lienei Ozoliņai.