21.11.2017 12:11

Potenciālie "Rail Baltica" projektēšanas pakalpojumu sniedzēji gatavi piesaistīt arī vietējos piegādātājus

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Vizualizācija. Vizualizācija. "Rail Baltica", edzl.lv

Potenciālie dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projektēšanas pakalpojumu sniedzēji ir gatavi projektēšanas darbos iesaistīt arī vietējos piegādātājus, aģentūru LETA informēja "Rail Baltica" projekta koordinatora AS "RB Rail" pārstāvji.

Sākot "Rail Baltica" projektēšanas fāzi, pagājušajā nedēļā "RB Rail" tikās ar 30 Eiropas, tostarp Baltijas, dzelzceļa projektēšanas pakalpojumu sniedzējiem, lai uzklausītu un pārrunātu viņu pieredzi un vīziju par labāko praksi dzelzceļu būvprojektēšanā, kuru varētu īstenot "Rail Baltica" projekta realizācijas gaitā.

Tiekoties individuāli ar piegādātājiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Apvienotās Karalistes, Beļģijas, Somijas, Spānijas, Francijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas un ASV, diskutēts par piegādātājiem nepieciešamajiem laika un darbaspēka resursiem, lai veiktu pilnīgu dzelzceļa posma būvprojektēšanu, kā arī par projekta pārvaldības metodēm, kas nodrošinātu veiksmīgu visu uzdevumu realizāciju.

Tāpat tikšanās laikā pārrunāta nepieciešamā pieredze kvalitatīvai projekta īstenošanai, izcelti iespējamie riski projektēšanas procesā, kā arī runāts par to, kā tos novērst. Sarunas laikā potenciālie pakalpojuma sniedzēji pārrunāja arī nepieciešamo tehniskās un ekonomiskās vērtības izpēti jau pieejamajiem risinājumiem, būves informācijas modelēšanas (BIM jeb "Building Information Modeling") ieviešanu un citus ar projektēšanu saistītus jautājumus.

Pēc "RB Rail" pārstāvju minētā, kompānija guvusi vērtīgu ieskatu tirgus piedāvājumā, novērtējot piegādātāju kapacitāti un gatavību veikt kvalitatīvus un laika plānam atbilstošus projektēšanas darbus. Tāpat visi potenciālie "Rail Baltica" projektēšanas pakalpojumu sniedzēji uzvēruši, ka, uzvarot iepirkumā, pasūtījuma izpildē tiks nodrošināta vietējo pakalpojumu sniedzēju iesaiste, tāpēc vietējiem uzņēmumiem jābūt gataviem šo iespēju izmantot.

Vienlaikus piegādātāji vērsuši uzmanību uz, viņuprāt, lielāko izaicinājumu – iesaistīto pušu vadību un to apstiprināšanas un atļauju piešķiršanas procesus. Pēc potenciālo piegādātāju minētā, efektīvai projektēšanas darbu veikšanai nepieciešams nodrošināt ātrāku lēmumu pieņemšanas procesu, tostarp efektīvākus trešo pušu administrācijas procesus.

Nozares pārstāvji izrādījuši gatavību izmantot BIM sistēmu un ir uzkrājuši apjomīgu ekspertīzi arī inženierzinātnēs, kā arī atzinuši, ka projektēšanas darba gaitā BIM pielietojums ir nozīmīgs faktors veiksmīgas risku vadības un kvalitātes nodrošināšanai.

"RB Rail" gatavojas izsludināt jaunus iepirkumus projektēšanas pakalpojumiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā tuvākās nedēļas laikā.

"RB Rail" ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas izveidots, lai īstenotu "Rail Baltica" projektu – pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. "RB Rail" ir centrālais "Rail Baltica" projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.