13.11.2017 15:58

Ogres tehnikumā uzmirdz jauniešu biznesa idejas

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ogres tehnikumā uzmirdz jauniešu biznesa idejas Lauris Kalniņš

Aprīkojums vertikālai stādu audzēšanai, koka segli, "Aroma Spa studija" – tās ir tikai dažas no biznesa idejām, kuras jaunieši piedāvāja izvērtēt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Pierīgas biroja un Ogres tehnikuma kopīgi rīkotajās mācībās.

LLKC jau vairākus gadus visā Latvijā aicina 18 līdz 40 gadus vecus jauniešus piecās mācību dienās izveidot savu biznesa plānu un startēt konkursā "Laukiem būt!", pretendējot uz naudas balvu šīs idejas īstenošanai. Šogad Pierīgas jauniešiem šīs mācības pirmo reizi tika rīkotas sadarbībā ar vienu no vadošajām reģiona arodskolām – Ogres tehnikumu, informē LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

"Mūsu jaunieši jau mācību procesā izstrādā, prezentē un mācību uzņēmumos īsteno savas idejas. Tomēr šeit viņu ieceres vērtēja daudz nopietnāka žūrija – uzņēmēji, vietējās rīcības grupas pārstāvji, kuri ikdienā strādā ar praktisku finansējuma piesaisti dažādiem projektiem, LLKC speciālisti," norāda Ogres tehnikuma ekonomikas pasniedzēja Linda Pastare.

Tehnikuma audzēknis Andris Miezis visā nopietnībā ķēries pie plauktu sistēmas izveides vertikālai stādu audzēšanai – vēl gan jāatrisina ūdens padeves un vienmērīga apgaismojuma tehniskais risinājums. Tomēr veikala "Domina" ierastajā Ziemassvētku tirdziņā decembrī jaunietis jau sola piedāvāt pirmo prototipu, cerot, ka tas ieinteresēs, piemēram, Latvijas Valsts mežu stādu audzētājus.

Tikmēr Sindija Kažociņa kopā ar brāli zemnieku saimniecībā "Cīrulīši" plāno izveidot ražotni koka mājiņu un atšķirīga rotaļlaukumu aprīkojuma izgatavošanai, vēsta I. Rūtenberga-Bērziņa.

Savas idejas žūrijas vērtējumam piedāvāja arī Pierīgas jaunieši. Tā Signe Millere kaut rīt Siguldā būtu gatava atvērt "Aroma Spa" studiju ikvienam stresa nogurdinātajam. Tomēr acīgā žūrija jaunietei ieteica vērst uzmanību arī uz nepieciešamajiem ikdienas izdevumiem, piemēram, komunālajiem pakalpojumiem. Kopumā šī iecere izpelnījās atzinību.

Interesanta izvērtās diskusija ap Maijas Kovāčas un viņas vīra Antala Kovāča piedāvājumu – koka izstrādājumiem, kas gatavoti ar rokām: dažādu instrumentu kāti, koka segli, koka lādes. Uzzinot, ka skaistu koka lādi meistars ar rokām gatavos piecas dienas un pārdos par aptuveni 80 eiro, dažs tehnikuma audzēknis neizpratnē iesaucās: "Kāpēc ar rokām? – tas ir ilgi! Kāpēc tik lēti? Vai par CNC darbagaldiem neesiet dzirdējuši? Ar tiem taču ātrāk, nedaudz pielabojot, tās tāpat izskatīsies kā ar rokām gatavotas!"

Kopumā LLKC un Ogres tehnikuma rīkotajās mācībās piedalījās un tās veiksmīgi pabeidza 11 jauniešu. Septiņi no viņiem plāno startēt arī LLKC rīkotajā konkursā "Laukiem būt!", lai pretendētu uz naudas balvu savu ideju īstenošanai, informē I. Rūtenberga-Bērziņa.