30.10.2017 16:24

Mārupes novadā pasniegtas gada balvas uzņēmējdarbībā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Mārupes novadā pasniegtas gada balvas uzņēmējdarbībā Mārupes novada pašvaldība

"Mārupes novada Uzņēmēju dienu 2017" ietvaros svinīgā ceremonijā pasniegtas gada balvas uzņēmējdarbībā septiņās nominācijas. Lai izvēlētos uzņēmējus atbilstošajām nominācijām, vērtēšanā iesaistīti arī novada iedzīvotāji un īpaši izraudzīta komisija.

Uzņēmējiem tika pasniegtas īpašas mākslinieka Arvīda Endziņa izgatavotas balvas. Kā vēsta Mārupes novada pašvaldība, balvā apkopoti vairāki simboli, piemēram, eiro naudaszīme, kas atspoguļo uzņēmējdarbības vienu no galvenajiem mērķiem – apgrozījuma palielināšanu un peļņas maksimizēšanu. Iezīmējas arī vēja virziena rādītāja līnijas, kas simbolizē tālredzību, jo uzņēmējam laikus jāpamana tirgus tendences. Balvas forma ietver Hogarta līkni, kas atspoguļo uzņēmējdarbības attīstību, virzību uz priekšu, pārvarot dažādos šķēršļus biznesā un virsotņu sasniegšanu.

Svinīgajā ceremonijā gada balvas saņēma šādi uzņēmēji:

Nominācija "Novada visstraujāk augošais uzņēmums" piešķirta SIA "X Infotech". Uzņēmums izstrādā programmatūras, kas nodrošina elektronisko identifikācijas dokumentu un viedkaršu personalizācijas procesu un pārvaldību. SIA "X Infotech" ir strauji augošs uzņēmums ar eksportu uz daudzām Eiropas un pasaules valstīm un jau ieguvis vairākas balvas, kas apliecina uzņēmuma izaugsmi.

Nominācija "Novada inovācija" piešķirta SIA "Madara Cosmetics". Uzņēmums ir pirmais eko kosmētikas ražotājs Latvijā. Uzņēmuma dabīgo kosmētiku pazīst un novērtē to unikālā sastāva un iedarbības dēļ. Sortiments ir pakāpeniski pieaudzis, un pašreiz patērētājiem tiek piedāvāti aptuveni 80 dažādi kosmētikas līdzekļi. Uzņēmums "Madara Cosmetics" ir arī aktīvi iesaistījies novada sabiedriski aktīvajā dzīvē.

Nominācija "Novada meistars" piešķirta Andrim Lejniekam. Andris ir pinējs jau trešajā paaudzē. Ar augstu profesionalitāti strādā kā amatnieks jau 30 gadus un popularizē novadu Latvijas ikgadējos etnogrāfiskajos brīvdabas muzeja gadatirgos, "Riga Food" un citos gadatirgos un izstādēs.

Nominācija "Novada mecenāts" piešķirta SIA "Kreiss", kas ir lielākais loģistikas uzņēmums Latvijā, otrais Baltijas valstīs un viens no nozīmīgākajiem kravu pārvadājumu pakalpojumu sniedzējiem Eiropā. "Kreiss" ir otrais lielākais darba devējs Mārupes novadā un otrais lielākais uzņēmums Mārupē pēc apgrozījuma. Uzņēmumu "Kreiss" var saukt par pirmskolas izglītības iestādes "Mārzemīte" krustvecākiem, tas atbalstījis pašvaldības rīkotos pasākumus novadā.

Nominācija "Novada produkts/pakalpojums" piešķirta restorānam "Hercogs". Ģimenes restorāns Mārupē atvērts 2015. gada pavasarī. Restorāns kļuvis iecienīts Mārupē ar internacionālo virtuvi, ar gardiem un veselīgiem ēdieniem, tai skaitā ir radījis Mārupes ēdienu, kura sastāvā ir Mārupē audzētas kūpinātas karpas ar salātiem, kas tiek pasniegti uz Mārupes mākslinieces Marutas Raudes darinātiem porcelāna šķīvjiem. "Hercogs" ir organizējis palīdzības akcijas, kā arī vairākkārtīgi atbalstījis pašvaldības pasākumus.

Nominācija "Novada sadarbības partneris" piešķirta SIA "SilJa", kas veiksmīgi darbojas jau kopš 1995. gada. "SilJa" ir Mārupes uzņēmums, kas nodarbojas ar lauksaimniecības, meža un komunālās tehnikas tirdzniecību, rezerves daļu, garantijas servisa nodrošināšanu, kā arī veiksmīgi darbojas dārzkopības preču un dekoratīvo augu vairuma un mazumtirdzniecībā. Uzņēmuma īpašniece Silva Jeromanova-Maura ir viena no sabiedriski aktīvajiem uzņēmējiem Mārupes novadā, kas piedalās dažādu valsts un pašvaldības normatīvo dokumentu izstrādē, pasākumu organizēšanā, atbalsta jaunos, topošos uzņēmējus, skolēnu mācību uzņēmumus un drīzumā durvis vērs viņas izveidotā biznesa vēstniecība.

Nominācija "Novada sociālais uzņēmums" piešķirta privātajai pirmsskolas izglītības iestādei "Namiņš". Atmosfēras ziņā "Namiņu" var saukt par otrajām mājām daudziem mazuļiem, kuri tur pavada savu lielāko dienas daļu. "Namiņš" palīdz risināt pirmsskolas izglītības problēmas pieejamību novadā, kā arī vada nodarbības bērniem ar īpašajām vajadzībām.


Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs, sveicot uzņēmējus, teica: "Veiksmīga uzņēmējdarbības vide ir viens no pamatelementiem novada attīstībai. Esmu patiesi lepns un pateicīgs par to, ka tik daudz klātesošo uzņēmumu pārstāvji sevi asociē ar Mārupes novadu." Vakara pasākumu papildināja un svinīgu noskaņu radīja dažādi muzikāli priekšnesumi. Klātesošos priecēja brāļu Grīnbergu sitamo instrumentu performances un dziedātāja Jāņa Kurševa vokāls. Savukārt vakara izskaņā par muzikālo baudījumu rūpējās grupa "Alaska dreamers" ar koncertprogrammu "Rise/Celties".

Pasākuma foto skatīt šeit.