18.04.2012 15:25

"Ķekavas" tiesiskās aizsardzības procesa administratoram pārmet interešu konfliktu (precizēts)

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
"Ķekavas" tiesiskās aizsardzības procesa administratoram pārmet interešu konfliktu (precizēts) arhīvs

AS "Putnu fabrika Ķekava" ("Ķekava") tiesiskās aizsardzības procesa administrators Olafs Švanks saistīts ar uzņēmumu "KPF management", kas izrādījis interesi pārņemt putnu fabriku.

Švanks ir uzņēmuma "DB Partners" valdes loceklis, un tieši šo uzņēmumu savulaik "Nordea Bank Finland" algoja, lai tas konsultētu banku par "Ķekavas" finanšu stāvokli un bankas rīcību tiesiskās aizsardzības procesā, vēsta biznesa portāls "Nozare.lv", kam to pavēstījis viens no "Ķekavas" valdes locekļiem. Līdz ar to "DB Partners" rīcībā ir plaša informācija par uzņēmuma finansiālo stāvokli, saistībām un tālākās attīstības iespējām.


Kā liecina "Nozare.lv" rīcībā nonākuša dokumenta - akciju pirkuma līguma - kopija, saikne starp "DB Partners" un administratora interesēm meklējama vēl kādā uzņēmumā - SIA "KPF management". Arī šīs firmas valdes loceklis apstiprināja, ka akciju pirkuma līgumā ievērojama loma ir "KPF management", kas varētu par simbolisku samaksu savā īpašumā iegūt "Ķekavu".

""KPF management" dibināts 2011. gada oktobrī, un tam ir ievērojama interese pārņemt uzņēmumu. Uzņēmumā darbojas arī "Ķekava" valdes loceklis Andris Sedmalis, kurš ir arī uzņēmuma interešu pārstāvis "Nordea Bank Finland". Turklāt otrs "DB Partners" valdes loceklis Dainis Babulis darbojas arī "KPF management" valdē, kas vēl papildus norāda uz administratora atrašanos interešu konfliktā. Minētais akciju pirkuma līgums skaidri parāda maksātnespējas administratora interešu konfliktu un savtīgo interešu avotu," norādīja valdes pārstāvis.

Vēl viņš stāstīja, ka līdz šim administratoram tika nodrošināta visa pieprasītā informācija par tiesiskās aizsardzības procesa norisi un izvirzīto mērķu sasniegšanu. Tomēr administrators sācis pieprasīt arvien jaunu informāciju, kas nav attiecināma uz tiesiskās aizsardzības procesu un kuras izpaušana reāli apdraud uzņēmuma un tā kreditoru intereses.

Turklāt "Ķekava" uzskata, ka arī atalgojums 60 000 latu gadā, kādu pieprasa maksātnespējas procesa administrators, veicina uzņēmuma tuvināšanu maksātnespējai, jo tiek segts no parādnieka līdzekļiem.

Kā ziņots, Rīgas rajona tiesa 20. janvārī apmierināja "Ķekavsa" pieteikumu un noteikusi uzņēmumam tiesisko aizsardzību.

Kā iepriekš atzina uzņēmuma izpilddirektors Aldis Škutāns, uzņēmums ir gandarīts par tiesas lēmumu: "Šādu lēmumu ļoti gaidījām, ne velti izveidots tālākās darbības plāns, lai pierādītu, ka viens no lielākajiem ražošanas uzņēmumiem Baltijā ir spējīgs pārvarēt problēmas un strādāt ar peļņu. Tagad jāsāk īstenot tiesiskās aizsardzības plānā noteiktās darbības - audzēt pārdošanas apjomu, attīstīt produktu portfeli un eksportu, kā arī optimizēt uzņēmuma struktūru."

Iepriekš pozitīvu lēmumu attiecībā uz "Ķekavas" tiesiskās aizsardzības procesu pieņēma tās lielākais kreditors - Valsts ieņēmumu dienests (VID). Uzņēmums uzsvēra, ka VID lēmums "Ķekavas" maksātnespējas novēršanai uzņēmumam dos iespēju mērķtiecīgi strādāt tālāk.

Škutāns jau iepriekš norādījis, ka līdz ar to darba vietas saglabās gan 600 uzņēmuma darbinieki, gan 200 meitasuzņēmuma AS "Ķekavas broileri" darbinieki, kā arī netiks iznīcināta uzņēmuma materiāli tehniskā bāze un tiks kārtotas izveidojušās parādsaistības.

Viņš arī akcentēja, ka uzņēmums plāno jau šogad sākt strādāt ar peļņu, savukārt parādi saskaņā ar TAP tiks atmaksāti divu gadu laikā. Daļa parāda tiks norakstīta, daļa - atmaksāta, sacīja Škutāns, atturoties precizēt norakstāmo parādu apmēru.

Pērn 1. oktobrī "Ķekava" ar 1 721 250 latu parādu tika ierindota 11. vietā starp 100 uzņēmumiem un privātpersonām, kuru saistības pārsniedz 300 000 latu. 7. oktobrī "Ķekava" Rīgas rajona tiesā iesniedza tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu, norādot, ka pieteikuma mērķis ir uz laiku iegūt tiesisko aizsardzību, lai atgūtu uzņēmuma pozitīvu naudas plūsmu un varētu turpināt sekmīgu darbību.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2010. gadā uzņēmums strādāja ar 20 miljonu latu apgrozījumu un 1,8 miljonu latu zaudējumiem. Gadu iepriekš apgrozījums bija 21,4 miljoni latu, bet zaudējumi - 1,18 miljoni latu. 2008. gadā "Ķekava" apgrozījums bija sasniedzis 23,9 miljonus latu, savukārt zaudējumi - 887 708 latus.

Uzņēmuma valdē darbojas Andris Sedmalis, Andris Vilcmeiers, Māris Adijāns, savukārt padomē - Gordons Genadi, Oļegs Lūkins, Jānis Jansons, Juris Eizentāls un Boriss Doļinskis.