29.03.2012 17:00

"Latfood" čipsu ražošanai izmantos jaunu kartupeļu šķirni

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
"Latfood" čipsu ražošanai izmantos jaunu kartupeļu šķirni arhīvs

"Ādažu čipsu" ražotājs AS "Latfood" šajā sezonā pievērsīsies jaunas perspektīvas kartupeļu šķirnes - "Lady Claire" – audzēšanai.

 

Kā norādīja "Latfood" agroservisa direktors Ilgvars Krūmiņš, patlaban uzņēmuma sadarbības partneru laukos tiek audzētas Eiropā labākās kartupeļu šķirnes, kas piemērotas tieši čipsu ražošanai, vēsta biznesa portāls "Nozare.lv". Tādējādi "Latfood" pats nodrošina pilnu ciklu "Ādažu čipsu" un sāļo uzkodu ražošanai.

"Čipsu ražošanai joprojām tiks izmantotas trīs pamatšķirnes - "Saturna", "Marlen" un "Lady Rosetta". Papildus šogad sadarbībā ar Latvijas zemnieku saimniecībām lielās platībās tiks audzēta jaunā šķirne "Lady Claire", kas, pēc pagājušās sezonas pieredzes, solās būt labāka par "Saturna". "Lady Claire" raksturo ļoti zems cukura saturs un gaiša un stabila čipsu krāsa," sacīja Krūmiņš.

Viņš akcentēja, ka čipsu ražošanai drīkst izmantot tikai īpaši selekcionētas kartupeļu šķirnes, kurām ir augsts cietes saturs, kas nodrošina kraukšķīgumu, un zems cukura līmenis, kas savukārt piešķir zeltaino krāsu.

"Arī iepriekš esam mēģinājuši audzēt jaunas kartupeļu šķirnes, taču ne vienmēr tās attaisnoja prognozes. Sekojam līdzi jaunākajām tirgus tendencēm un jaunumiem Eiropas un pasaules mērogā. Gadījumā, ja kādas jaunas šķirnes kvalitāte Latvijas apstākļiem vērtējama kā atbilstoša, tā tiek izmēģināta - sākotnēji kā pilotprojekts, bet laba rezultāta gadījumā - kā ražošanas pamata materiāls," norādīja "Latfood" pārstāvis.

Kā liecina uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija, "Ādažu čipsu" ražotāja AS "Latfood" apgrozījums pērn bija 9,51 miljons latu, kas ir par 6% vairāk nekā 2010.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 8,98 miljonus latu.

"Latfood" pērn strādājis ar 147 115 latu zaudējumiem salīdzinājumā ar 234 539 latu peļņu 2010.gadā.

Pērn uzņēmums iepirka 12 600 tonnas kartupeļu, kas izaudzēti 20 Latvijas zemnieku saimniecībās speciāli "Ādažu čipsu" ražošanai.

"Latfood" dibināts 1993.gadā un ir lielākais kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražotājs Latvijā ar 40% lielu tirgus daļu. Uzņēmuma produkcija ar zīmolu "Taffel" tiek eksportēta uz Baltijas valstīm, Krieviju, Lielbritāniju, Gruziju, Kazahstānu un Azerbaidžānu.