13.06.2017 15:59

Juvelieru izstrādājumus varēs zīmogot ar Latvijas simtgades logo

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Juvelieru izstrādājumus varēs zīmogot ar Latvijas simtgades logo pixabay.com

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 13. jūnijā, atbalstīja izskatīšanai galīgajā lasījumā Saeimā grozījumus likumā "Par valsts proves uzraudzību", kas dos iespēju nākamgad dārgmetālu izstrādājumus zīmogot ar īpašu atšķirības zīmi – Latvijas Republikas simtgades grafisko simbolu.

Izmaiņas likumā rosinātas, lai rotu māksliniekiem dotu iespēju aktīvi un radoši līdzdarboties mūsu valsts simtgades pasākumu norisēs, teikts likumprojekta anotācijā. Juvelieru izstrādājumu zīmogošana ar speciālu simtgades zīmogu padarītu tos īpašus un atpazīstamus vēl daudzus gadus, atgādinot par Latvijas 100. dzimšanas dienas svinībām, informē Saeimas Preses dienestā.

Patlaban noteikts, ka dārgmetālu izstrādājuma gada atšķirības zīme ir zīmogs, kas norāda tā izgatavošanas gadu, un līdz šim tajā tika izmantots latīņu burts, kuru katram kalendārajam gadam nosaka Ministru kabinets.

Saskaņā ar grozījumiem juvelieru izstrādājuma atšķirības zīme varēs būt ne tikai latīņu burts, bet arī skaitlis vai grafisks simbols, vai arī šo elementu kombinācija, skaidro Preses dienestā.

Dārgmetālu izstrādājumu zīmogošana ar atšķirības zīmi ir brīvprātīga, un juvelieriem nākamgad būs iespēja savos mākslas darbos iestrādāt Latvijas simtgades simbolu.

Plānots, ka likuma grozījumi stāsies spēkā šī gada 1. septembrī, norāda Preses dienestā.