23.05.2017 15:19

Veidos vienotu publisko personu un iestāžu sarakstu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Veidos vienotu publisko personu un iestāžu sarakstu pixabay.com

Uzņēmumu reģistrs veidos vienotu publisko personu un iestāžu sarakstu, kurā iekļautās ziņas par valstu un pašvaldību iestādēm brīvi un bez maksas būs pieejamas ikvienam interesantam.

To paredz grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru", kas otrdien, 23. maijā, trešajā galīgajā lasījumā atbalstīti Saeimas Juridiskajā komisijā, informē Saeimas Preses dienestā.

Publisko personu un iestāžu sarakstā iekļaus informāciju par Latvijas Republikas Saeimu un Valsts prezidenta kanceleju, tiesām un prokuratūrām, tiešajām pārvaldes iestādēm, atvasinātām publiskām personām, pastarpinātām pārvaldes iestādēm, kā arī citām valsts institūcijām, kas nav padotas Ministru kabinetam. Tādējādi sarakstā iekļaus informāciju arī par valsts augstskolām, kā arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām, tostarp to valdēm un padomēm.

Jaunveidojamajā reģistrā iekļaus ziņas par iestādes nosaukumu, adresi, tās vadību, institucionālo padotību, kā arī iestādes izveidošanu, reorganizāciju un likvidēšanu. Šī informācija būs publiski pieejama Uzņēmumu reģistra mājaslapā, norāda Preses dienestā.

Jaunizveidota publiska persona vai iestāde ierakstīšanai sarakstā būs jāpiesaka trīs darba dienu laikā no tās izveidošanas.

Patlaban Latvijā nepastāv vienota publisko personu un iestāžu reģistrācija. Ziņas par tām uzkrāj Valsts ieņēmumu dienests, Centrālās statistikas pārvalde, Valsts kanceleja un Valsts kase, taču šī informācija nereti nav aktuāla un nav arī publiski pieejama, skaidro Preses dienestā.

Uzņēmumu reģistram pienākums vest publisko personu un iestāžu sarakstu būs no 2018. gada 1. marta, bet saraksta publiska pieejamība būs jānodrošina ar 2018. gada 1. jūniju.

Par grozījumiem likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" trešajā galīgajā lasījumā deputātiem vēl jālemj Saeimas sēdē, vēsta Preses dienestā.