24.04.2017 16:13

Valdība par nodokļu reformas pamatnostādnēm tomēr lems nākamnedēļ

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Valdība par nodokļu reformas pamatnostādnēm tomēr lems nākamnedēļ Valsts kanceleja

Valdība par nodokļu reformas pamatnostādnēm tomēr lems nākamnedēļ, nevis šonedēļ, kā iepriekš bija iecerēts. 2. maijā Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) tiksies ar "Vienotību", lai atbildētu uz šī politiskā spēka jautājumiem par reformu. Savukārt trešdien, 3. maijā, par pamatnostādnēm lems valdība.

Arī koalīcijas partiju diskusija par nodokļu reformu pārcelta uz nākamo nedēļu, žurnālistiem pastāstīja Kučinskis.

"Vienotība" pirmdien nolēma, ka aicinās premjeru uz frakcijas un valdes sēdi nākamnedēļ, lai gūtu atbildes uz visiem jautājumiem. Partijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns gan uzsvēra, ka politiskais spēks konceptuāli atbalsta nodokļu reformu.

Kā ziņots, Finanšu ministrija (FM) saskaņošanai nodevusi nodokļu reformas pamatnostādnes, aģentūru BNS informēja ministrijā. FM nosūtījusi saskaņošanai visām nozaru ministrijām, sociālajiem, kā arī citiem sadarbības partneriem "Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2018.-2021. gadam" projektu. FM cerēja jau 28. aprīlī to izskatīt Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

Nodokļu reforma paredz ieviest divas iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pamatlikmes - 20% ienākumiem līdz 45 000 eiro gadā un 23% ienākumiem virs 45 000 eiro gadā. Iecerēts būtiski paaugstināt ar IIN neapliekamo diferencēto minimumu uz 250 eiro mēnesī. Reforma paredz arī paaugstināt atvieglojumu par apgādībā esošām personām no 175 uz 250 eiro mēnesī. Reforma paredz arī daudzas citas izmaiņas.

Reformas ieviešanas rezultātā radušos nodokļu ieņēmumu zudumus iecerēts kompensēt ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam.