18.07.2018 16:38

Remigrācijas projektā atbraucējiem saimnieciskās darbības īstenošanai sadalīs 180 000 eiro

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Remigrācijas projektā atbraucējiem saimnieciskās darbības īstenošanai sadalīs 180 000 eiro arhīvs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) īstenotā remigrācijas pilotprojekta laikā tiem iedzīvotājiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā, saimnieciskās darbības īstenošanai vai sākšanai kopumā tiks piešķirti 180 000 eiro, informē VARAM pārstāvis Kaspars Rūklis.

Tas nozīmē, ka katram plānošanas reģionam atvēlēs 36 000 eiro un maksimālais atbalsta apmērs vienam projektam būs 9000 eiro.

Kā atgādina VARAM pārstāvis, līdzīgi kā atsevišķos Eiropas Savienības fondu finansētos projektos, arī šajā aktivitātē liela nozīme būs remigranta personiskajam ieguldījumam saimnieciskās darbības īstenošanā vai sākšanā. Proti, būs nepieciešamas arī piesaistītās investīcijas un trīs gadu periodā pēc projekta būs jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa un Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumi saņemtā granta apmērā. Šobrīd Ministru kabineta noteikumi par granta piešķiršanu vēl ir saskaņošanas procesā.

Kā stāsta Rūklis, četru mēnešu laikā kopš ministrijas reģionālo remigrācijas koordinatoru tīkla izveides jau 587 ģimenes ir sazinājušās ar kādu no pieciem koordinatoriem ar pieprasījumu pēc informācijas. Kopējais cilvēku skaits šajā ģimenēs ir 1436 cilvēki un 601 personai ir sagatavots personalizēts informācijas piedāvājums.

Jūlija sākumā reģionālie remigrācijas koordinatori strādāja arī informācijas teltīs Dziesmu un deju svētku pasākumos Daugavas stadionā un Mežaparka Lielajā estrādē, kur kopumā konsultēja vairāk nekā 200 interesentus. Viņu vidū bija gan no ārzemēm uz svētkiem atbraukušie dalībnieki un apmeklētāji, gan Latvijas iedzīvotāji, kuri par atgriešanos interesējās savu ārzemēs dzīvojošo ģimenes locekļu vārdā.

Kopumā pilotprojekts ietver trīs aktivitātes - piecu reģionālo koordinatoru darbības nodrošināšanu plānošanas reģionos, lai interesentiem par atgriešanos vai pārcelšanos uz Latviju sniegtu konsultatīvu atbalstu par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem.

Otrā aktivitāte ir atbalsts desmit Latvijas pašvaldībām, lai nodrošinātu vietēja līmeņa remigrācijas projektu vadītāju darbību, bet trešā aktivitāte - grants remigrantiem saimnieciskās darbības īstenošanai vai uzsākšanai.