05.03.2018 08:30

Divās dienās "ABLV Bank" klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti apmēram 8,9 miljoni eiro

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Divās dienās "ABLV Bank" klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti apmēram 8,9 miljoni eiro ablv.com

Pirmajās divās dienās "ABLV Bank" klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti apmēram 8,9 miljoni eiro, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

"Kopējais faila apmērs, ja tā varētu teikt, ir nedaudz virs 470 miljoniem eiro, un pirmajā divās dienās izmaksāti 8,9 miljoni," teica Putniņš.

Viņš atzinīgi novērtēja, ka "ABLV Bank" klienti nesteidzas saņemt garantētos noguldījumus, tādējādi neradot lieku ažiotāžu. "Ir pareizi, ka cilvēki sākumā nedaudz nogaida, lai nav lieka ažiotāža, liekas rindas," pauda FKTK vadītājs.

Arī bankas "Citadele", kura veica garantēto noguldījumu izmaksas "ABLV Bank" klientiem, valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis pirmdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja, ka banka bija gaidījusi lielāku "ABLV Bank" klientu interesi par garantētos noguldījumu saņemšanu.

"Mēs bijām gaidījuši, ka būs lielāka [interese], bet, laikam, cilvēki tomēr, pēc iepriekšējām banku krīzēm, ir ielāgojuši vispārīgas patiesības, ka tie 100 000 eiro, kamēr mēs esam eirozonā, visiem ir garantēti," viņš teica, pieļaujot iespēju, ka darbadienās aktivitāti būs lielāka.

Viņš piebilda, ka garantētie noguldījumi līdz šim izmaksāti apmēram 600 "ABLV Bank" klientiem.


Aģentūra LETA jau vēstīja, ka banka "Citadele" sestdien, 3.martā, "ABLV Bank" klientiem sāka izmaksāt garantētās atlīdzības.

Atlīdzības iespējams saņemt piecās bankas "Citadele" filiālēs - filiālē "Citadele" Rīgā, Republikas laukumā 2A, klientu apkalpošanas centrā "Skanste" Rīgā, Skanstes ielā 50, klientu apkalpošanas centrā "Mols" Rīgā, Krasta ielā 46, filiālē "Laimdota" Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 20-1, kā arī Jūrmalas filiālē Jūrmalā, Jomas ielā 30.

Tām personām, kas ir bankas "Citadele" klienti, uz filiāli nav jādodas, jo šie cilvēki naudas saņemšanu var pieteikt internetbankā. Pastāv arī iespēja doties uz jebkuru bankas "Citadele" filiāli, atvērt kontu šajā bankā, pieslēgt internetbanku un vēlāk internetbankā pieteikt garantēto atlīdzību.

FKTK Noregulējuma un garantiju fonda daļas vadītāja Jeļena Ļebedeva iepriekš žurnālistiem sacīja, ka 87,8% "ABLV Bank" klientu tiks segti pilnībā visi noguldījumi, tostarp no iekšzemes klientiem visi noguldījumi tiks segti 97,8%. Kopumā "ABLV Bank" ir 22 830 klientu, tostarp iekšzemes klientu skaits ir 8468.

Garantētā atlīdzība segs noguldījumu 20 051 klientam, bet pilnā apmērā noguldījumi netiks segti 2779 klientiem, no tiem 184 ir vietējie klienti, pārsvarā juridiskas personas. No 2595 ārvalstu klientiem, kuriem noguldījums pilnībā netiks segts, ir 1859 juridiskas personas un 736 fiziskas personas.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 26. februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. "ABLV Bank" pauda uzskatu, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.