23.02.2018 12:55

Valsts kontrole: VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Valsts kontrole: VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs arhīvs

Pēc Valsts kontroles ieteikuma Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests ir uzlabojis pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa atmaksas kārtību. Tāpēc nodokļu maksātājiem ir pamats sagaidīt, ka VID pārmaksāto PVN un IIN atmaksās laikus un samaksās arī nokavējuma naudu, ja nebūs ievērojis noteikto atmaksas termiņu.

"Valsts no nodokļu maksātājiem sagaida pilnīgu nodokļu likumu ievērošanu, un tas ir pamatoti. Tomēr arī valstij, šajā gadījumā Valsts ieņēmumu dienestam, ir jārīkojas tikpat principiāli arī savu saistību neizpildes gadījumā. Vairāku gadu garumā Valsts kontroles revīzijās atklājam, ka pats VID nereti kavē pārmaksāto nodokļu atmaksu un nokavējuma naudas aprēķināšanā ir trūkumi," izteikusies valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

"Ieviešot Valsts kontroles revīzijā sniegto ieteikumu, VID ir uzlabojis sistēmu, lai pārmaksāto PVN un IIN atmaksātu laikus, bet kavēšanās gadījumā tiktu atbilstoši aprēķināta nokavējuma nauda un nodokļu maksātāji to saņemtu. Mēs sagaidām, ka VID turpinās darbu pie sistēmas uzlabošanas un mūsu ieteikumu ieviešanas arī turpmāk, bet šī ir laba ziņa iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Attieksmei pret visiem nodokļu maksātājiem ir jābūt vienlīdzīgai, un atbildība par savu saistību izpildi ir ne tikai nodokļu maksātājiem."

Valsts ieņēmumu dienests, uzlabojot pārmaksāto nodokļu atmaksas un nokavējuma naudas aprēķina sistēmu, ir arī samazinājis risku, ka nodokļu maksātāji varētu vērsties ar prasību pret valsts budžetu par nokavējuma naudas aprēķināšanu.