21.02.2018 20:18

Vējonis: Atsevišķi pēdējo dienu notikumi apliecina, ka ilgtermiņā jāturpina īstenot uzlabojumi valsts un finanšu sektorā

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Vējonis: Atsevišķi pēdējo dienu notikumi apliecina, ka ilgtermiņā jāturpina īstenot uzlabojumi valsts un finanšu sektorā Valsts prezidenta kanceleja

Atsevišķi pēdējo dienu notikumi apliecina, ka ilgtermiņā jāturpina īstenot uzlabojumi valsts un finanšu sektorā, jāturpina cīņa pret korupciju un naudas atmazgāšanu, preses konferencē pēc Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdes žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš skaidroja, ka NDP sēdē atbildīgie dienesti snieguši vispusēju informāciju par aktuālo situāciju Latvijas finanšu sektorā, un sniegtā informācija atkārtoti apliecinot, ka valsts finanšu sistēma ir stabila un tiek īstenoti nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu, ka pilnībā tiek ievērotas Latvijas iedzīvotāju intereses un tiek respektētas Latvijas starptautiskās finanšu saistības.

"Mūsu mērķis ir tiesiska valsts. Koruptīvas un krimināli sodāmas rīcības valstī nav pieļaujamas, tādēļ vainīgie tiks saukti pie atbildības neatkarīgi no amata, statusa un ietekmes," skaidroja Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka tiesībsargājošajām un finanšu kontroles iestādēm ir jāturpina uzsāktais darbs neatkarīgi, profesionāli, principiāli un efektīvi, lai maksimāli ātri spētu tiktu sasniegti darba rezultāti.

Vienlaikus viņš norādīja, ka arī valdībai jāturpina mērķtiecīgi strādāt, lai apzinātu visus iespējamos riskus un tos samazinātu un novērstu. Tāpat Vējonis vērsa uzmanību, ka tiesībsargājošajām iestādēm ir svarīga sadarbība ar ASV kolēģiem, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju.

"Aicinu ikvienu rūpīgi izvērtēt ziņu avotus, neļauties dažādām sazvērestības teorijām, nepārbaudītai informācijai, kā arī neizplatīt baumas un dažādus pieņēmumus. Ļausim dienestiem strādāt," savu paziņojumu noslēdza Valsts prezidents.

Kā ziņots, pēdējās nedēļas laikā Latvijas finanšu sektoru skāruši vairāki satricinājumi.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču par kukuļņemšanu. Viņš paziņojis, ka nav vainīgs un neatkāpties no amata, bet savu aizturēšanu saistījis ar "ABLV Bank" un citu nerezidentus apkalpojošo banku pretdarbību.

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija ("FinCEN") iepriekš paziņojusi, ka plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām. Tāpat "ABLV Bank" vadība esot līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām, norāda "FinCen".

Savukārt bankas pārstāvji apgalvo, ka "ABLV Bank" un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām, tādēļ "FinCEN" paziņojumā paustais bankai ir pilnīgi nepieņemams. Banka arī vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs, lūdzot pārbaudīt iespējamu bankas nomelnošanu.