15.02.2018 15:36

Kučinskis: Straujajam elektrības cenu pieaugumam tiks rasts risinājums

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Kučinskis: Straujajam elektrības cenu pieaugumam tiks rasts risinājums arhīvs

Straujajam elektrības cenu pieaugumam tiks rasts risinājums, šodien "Latvijas Radio 4" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Premjers stāstīja, ka iepriekš, skatot jautājumu par izmaiņām elektrības cenās, bija skaidrs, ka tās augs, tomēr ne tik strauji.

"Nedz es, nedz ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) negaidīja, ka elektrības cenu pieaugums būs tik straujš. [..] tas ir jāapstādina. Tāpēc arī rīt, 16.februārī, kad Ašeradens atgriezīsies no vizītes Korejā, viņš sāks risināt šo jautājumu," pauda Ministru prezidents.

Kučinskis ir pārliecināts, ka risinājums šai problēmai būs.


Biedrība "Zemnieku saeima" informējusi, ka daudziem lauksaimniekiem elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40%-80% jeb par 50 līdz 600 eiro mēnesī. "Ja tuvāko nedēļu laikā netiks pieņemts lēmums par jaudas obligātās iepirkuma komponentes par ampēriem atcelšanu, mēs kongresā, kas notiks 9. martā, izskatīsim jautājumu par ekonomikas ministra demisijas pieprasīšanu," norādījis biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Līdz ar izmaiņām elektrības rēķini ir palielinājušies arī daļai privātpersonu.

Koalīcijas partneri no Ašeradenu sagaida risinājumu šai situācijai. Pats ekonomikas ministrs, kurš pašlaik uzturas Dienvidkorejā, uz šo situāciju reaģējis, piektdien sasaucot sanāksmi par OIK reformas pilnveidošanu.

Savukārt Saeimas opozīcijas partiju "Saskaņas", Latvijas Reģionu apvienības un "No sirds Latvijai" deputāti prasīs Ašeradena demisiju, ja līdz 1. martam netiks rasts risinājums elektrības cenu pieaugumam.