27.03.2017 12:28

Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš" Latvijas Banka

Latvijas Banka otrdien, 28. martā, izlaiž kolekcijas monētu "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš". Šī ir trešā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu pasakām. Pirmās divas šīs sērijas monētas bija "Pasaku monēta I. Pieci kaķi" un "Pasaku monēta II. Ezīša kažociņš".

Latvijas Banka vēsta, ka monēta veltīta pasakai "Vecīša cimdiņš", kuras morāle ieslēgta šķietami jautrā un panaivā stāstiņā, kaut ar mazliet skumjām beigām. Viedas dzīvošanas mācība pasakā sniegta metaforiski. Proti, katram cilvēkam jāiemācās cieņa pret dzīvību, līdzcietība pret nelaimē nonākušiem, līdzjūtība grūtībās un vēlme un prasme sadarboties, lai vairotu kopīgo labklājību.


Monētas grafiskā dizaina autors ir mākslinieks Arvīds Priedīte, kuram tā ir 14. kolekcijas monēta. Ģipša modeli veidojis daudzu monētu līdzautors Jānis Strupulis.

Kolekcijas monēta "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš" izgatavota UAB "Lietuvos monetų kalykla" Lietuvā. Monētas priekšpusē attēlots rakstains krāsains cimds, tā apakšā redzamas lāča un vilka kājas, kā arī muša, zaķis un pele. Monētas aizmugurē redzami pasakas varoņi – lācis, vilks, pele un zaķis – dejas solī, kā arī muša lidojumā.

Kolekcijas monēta "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā, tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Monētas maksimālā tirāža – 10 000 eksemplāru.

Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 47,00 eiro. Monētu no 28. marta varēs iegādāties Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā, un to no pirmdienas plkst. 15.00 iespējams rezervēt (un no 15. maija izpirkt) Latvijas Bankas jauno kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu rezervēšanas sistēmā, kas pieejama Latvijas Bankas interneta vietnes Monētu sadaļā.+