22.02.2017 18:06

Rīgas brīvostas valde vienojas Loginova pēcteci meklēt atklātā konkursā

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Rīgas brīvostas valde vienojas Loginova pēcteci meklēt atklātā konkursā www.delfi.lv

Rīgas brīvostas valde 22. februārī pieņēma konceptuālu lēmumu jauno Rīgas brīvostas pārvaldnieku meklēt atklātā konkursā, kā arī noteica pārvaldnieka amata pretendentu atlases pamatkritērijus un izvērtēšanas principus, vēsta ostas valdes priekšsēdētāja Andra Amerika padomnieks Mareks Gailītis.

Ostas valde vienojās līdz 1. martam izveidot brīvostas pārvaldnieka atlases nominācijas komisiju. Tās sastāvā paredzēts iesaistīt četru ministriju pārstāvjus (Satiksmes ministrija, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Finanšu ministrija), divus pašvaldības pārstāvjus un brīvostas pārstāvi, kā arī pieaicināt valdības sociālos un sadarbības partnerus. Komisijas vadību plānots uzticēt Satiksmes ministrijas deleģētajam pārstāvim.

Ameriks LTV raidījumā "Rīta panorāmai" pauda, ka pretendentiem būs jāzina valsts valoda. Brīvostas valdes priekšsēdētājs ir pārliecināts, ka Latvijā ir pietiekami daudz cilvēku, kas var pretendēt uz šo amatu. Konkursa noteikumi gan neliegs iespējas pieteikties arī ārzemniekiem, piemēram, ārzemēs strādājošiem kompetentiem latviešiem.

Pārvaldniekam būs jāstrādā ar uzņēmējam gan no Krievijas, gan no Ķīnas, gan no Indijas, tāpēc svarīgākais nebūs sakari ar Krieviju, bet gan valodu zināšanas, skaidroja Ameriks.

Jau vēstīts, ka Rīgas brīvostas ilggadējais pārvaldnieks Leonīds Loginovs šogad 25. janvārī iesniedza Amerikam adresētu iesniegumu, kurā lūdza atbrīvot viņu no amata no šā gada 10. marta pēc paša vēlēšanās.

Rīgas brīvostas pārvaldnieku amatā ieceļ ostas valde pēc saskaņošanas ar satiksmes ministru. Loginovs Rīgas brīvostu ir vadījis kopš 1998. gada.