23.11.2011 18:56

Bērnudārzus vajadzēs vienmēr, velotrases – arī

Autors  Mārtiņš Zviedris
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Mēdz teikt – kur divi latvieši, tur trīs partijas. Un vēl – labiem nodomiem ceļš bruģēts uz elli. Strādāšana pašvaldībā – kam citam tam būtu jābūt, ja ne saimnieciskam darbam iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanas vārdā?

Uzdrošinos apgalvot, ka vairumu pilsētu, ciemu un viensētu iemītnieku neuztrauc, vai viņu pašvaldībās pie varas esošie sevi sauc par zaļiem zemniekiem, dzelteniem kanārijputniņu audzētājiem, saskaņiešiem, skaņotājiem, nacionāļiem, racionāļiem, reformistiem, revolucionāriem vai reakcionāriem. Bet uztrauc, ja viņu darbu bremzē vēlme demonstrēt varu, “nokost” kolēģa piedāvātu labu ideju tikai tāpēc, ka priekšlikuma autors nešķiet “simpātisks”, viņam ir “nepareiza politiskā orientācija” vai oponentam gluži vienkārši skauž, ka piedāvātā ideja neienāca galvā pašam.

Pirms gadiem kāds lielpilsētas mērs, kas drīz pēc tam bija spiests no amata atvadīties, iebilda pret būtiskiem kultūras infrastruktūras uzlabojumiem: koncertzāles vietā esot jāceļ dzīvokļi un bērnudārzi. To bija grūti vērtēt citādi kā populismu un nevēlēšanos atbalstīt svarīgu ieguldījumu pilsētas nākotnē tikai tāpēc, ka priekšlikumu vēlētāji saistīs ar augstajai amatpersonai nesimpātisku partiju. Dzīvokļi un bērnudārzi būs vajadzīgi vienmēr. Bet ne mazāk – arī citas būves, tostarp tādas, kas top labi ja reizi gadsimtā.

Šādas pārdomas atmiņā uzplaiksnīja, aplūkojot lasītāju komentārus Ropažu novada pašvaldības vietnē pie ziņas par aktīvā atpūtas parka ieceri Ropažu ciemā – lasot (šajā gadījumā gan, noprotams, ne pašvaldības darbinieka vai darbinieces, bet “ierindas” vēlētāja vai vēlētājas) ieteikumu domāt nevis par sportošanas būvju kompleksa, bet bērnudārza celtniecību kaimiņciemā. (Visa parka ieceri, starp citu, vismaz sākotnēji plānots īstenot, nevis apzinot iespējas atvēlēt naudu no pašvaldības budžeta, bet iesaistot ciema labiekārtošanā palīdzēt gatavus uzņēmējus. Vai tā patiesi būs – to gan rādīs laiks.) Neapšaubot pirmsskolas izglītības jautājuma aktualitāti, atļaušos paust prieku par to, ka tie ropažnieki, kuru viedokli iznāca noskaidrot sarunās, visi kā viens apgalvoja – aktīvās atpūtas parks ciemā ir vajadzīgs. Tikpat ļoti gribas cerēt, ka, novada Domei 25. oktobrī lemjot par pašvaldības atļauju parka ieceres īstenošanai, kopīgu valodu ar tiem deputātiem, kas nešaubās par darbu lietderību nolūkotajā vietā, atradīs tie, kas pagaidām par to šaubās, un būvniecība varēs sākties, tiklīdz to ļaus laikapstākļi. Par to paldies teiks gana daudzskaitlīgais vietējo BMX cienītāju pulks.