18.02.2012 06:30

Nosargāsim savu valodu

Autors  Krimuldas novada Dome
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Esam pieraduši, ka referendums ir demokrātijas izpausme, kurā valsts pilsoņi pauž savu gribu visai tautai svarīgu lēmumu pieņemšanā, tādēļ respektēsim to arī šoreiz.

Jādomā gan, ka mūsu valsts Satversmes tēviem pat ļaunākajos murgos nebija rādījies, ka kādreiz latviešiem nāksies cīnīties referendumā par tiesībām pastāvēt līdzās visām citām tautām un runāt savā valodā savā valstī.

Šoreiz tas ir jādara.

Ikviens, kas nevēl latviešu tautai iznīcību, vai tas būtu latvietis, krievs, ukrainis vai baltkrievs, vai citas tautības pārstāvis, nekad nepieļaus, ka krievu valodai Latvijā tiktu piešķirts otras valsts valodas statuss. Mēs ar Krieviju esam kaimiņi, pat labi kaimiņi, bet, atrodoties blakus lielajai Krievijai, mēs, latvieši, varam pastāvēt tikai un vienīgi, saglabājot nacionālu valsti un saglabājot latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Nav jābūt gaišreģim, lai saprastu, ka valsts valodas statusa piešķiršana krievu valodai pakļauj drīzai iznīcībai latviešus pašu zemē Latvijā.

Mēs kā karstus kartupeļus viļājam pa muti jēdzienus "nācija" un "nacionāla valsts", nevarot vien skaļi izteikt, ka esam latvieši un gribam būt noteicēji savā valstī. Latvijā draudzīgi plecu pie pleca dzīvo vairāk nekā desmit tautību cilvēki, un visi kopā veido mūsu kopējo spēku – Latvijas tautu, un pamatu pamats šim spēkam ir latvieši, jo tā ir mūsu senču zeme. Mēs dziļi cienām visas tautas, priecājamies par viņu panākumiem, augstu vērtējam citu tautu valodu un kultūru, bet tādu pašu attieksmi pieprasām izrādīt pret mums, latviešiem. Mums visiem ir jābūt atbildīgiem savu senču, savas valodas un savas valsts priekšā.

Cienījamie Latvijas iedzīvotāji, apzinoties šī referenduma rezultātu nozīmīgumu latviešu valodas, latviešu nācijas, visas Latvijas tautas un Latvijas valsts nākotnē, mēs, Krimuldas novada Domes deputāti, aicinām jūs aktīvi piedalīties referendumā 2012. gada 18. februārī un balsot PRET krievu valodu kā otru valsts valodu! Tā ir vienīgā iespēja nodrošināt mūsu bērniem un mazbērniem tiesības būt latviešiem un runāt dzimtajā valodā pašiem savā Latvijā.

Dievs, svētī Latviju!