Fotoizstādes atklāšana un dižģimeņu godināšana Siguldā

Piektdien plkst. 19.00 Siguldas pagasta kultūras namā apmeklētāji aicināti uz izstādes "Siguldas novada spēks un lepnums – dižģimenes" atklāšanu un dižģimeņu godināšanu.

Izstādē būs apskatāmi vareni dzimtas koki – genogrammas, dzimtu fotogrāfijas, īsi dzīves stāsti par Vētru, Čivču, Gudovsku, Jumiķu, Konošonoku, Neimaņu, Turausku, Bēržu, Harlinsku, Šķesteru-Buku, Vāveru, Gercānu, Nikolajevu, Šicu un Zilveru dzimtām. Dižģimeņu godināšanas koncertā uzstāsies Siguldas novada dziedošās un muzicējošās ģimenes: Melngalvji, Spriņģi, Laizānes, Jansoni, Ērmaņi-Peiči, Bērzes un Urbanoviči.

Kopš šī gada sākuma Siguldas pagasta Kultūras nams realizē Izglītības un kultūras komitejas atbalstīto projektu "Siguldas novada spēks un lepnums – dižģimenes!" par novada dižākajām dzimtām, kuras daudzās paaudzēs sakuplojušas, izpētījušas savu dzimtas koku un, protams, devušas pievienoto vērtību Siguldas novada izaugsmei, tagad ir piekritušas piedalīties projektā un ļāvušās publicitātei.

Projekta ietvaros veikti pētījumi un apzinātas potenciālās, stiprās ģimenes Siguldas novadā. Projekta laikā ierakstītie audio materiāli apstrādāti un pārveidoti par anotācijām ceļojošajai izstādei. Radītas mākslinieciski kvalitatīvas fotogrāfijas ar Siguldas novada stiprajām dzimtām, kurās atklājas novadnieku raksturs, nodarbošanās, vaļasprieki, dzimtu tradīcijas.

Projekta dalībniekus pārstāv skolotāji, sportisti, mediķi, uzņēmēji, mākslinieki, kādas reliģiskas konfesijas pārstāvji, zinātnieki un vienkārša darba darītāji.

29. maija pasākumā būs iespēja ne tikai tikties ar izvēlētajām ģimenēm, bet arī aplūkot viņu dzimtu fotogrāfijas, kā arī iepazīties ar īsiem dzīves stāstiem – kur dzimuši, auguši, skolojušies un ar ko nodarbojušies senči, un ko dara viņi paši. Būs arī aplūkojami varenie dzimtas koki – genogrammas, kurās sistematizētas radnieciskās saites strukturētajā attēlojumā. Varēs uzzināt, kas katru dzimtu raksturo, kas ir šo ģimeņu vērtību pamatā, kur viņi smeļas spēku un kāds ir devums Siguldai, novadam un Latvijai.

Izstāde Siguldas pagasta Kultūras namā būs apskatāma no 29.maija līdz 21.jūnijam darba dienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, sestdienās un svētdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00. Ieeja bez maksas.

Pēc tam ceļojošā izstāde dosies pa novadu un to varēs redzēt augustā – Jūdažu sabiedriskajā centrā, septembrī – Mores pagasta tautas namā, oktobrī – Siguldas novada bibliotēkā un Allažu bibliotēkā.

Papildus Info

  • Norises vieta: Siguldas pagasta kultūras nams
  • Notikuma sākums: 2015-05-29 19:00:00
  • Notikuma beigas: 2015-06-21 19:00:00