Voldemāra Gudovska izstāde "Iedvesmas mirkļu atspulgi"

4.maijā plkst.13.00 Siguldas pagasta kultūras namā tiks atklāta mākslinieka Voldemāra Gudovska akvareļu darbu izstāde „Iedvesmas mirkļu atspulgi".

4.maijā Latvija atzīmēs savu Neatkarības atjaunošanas dienu. Katras valsts pamatu pamats ir tās iedzīvotāji un personības, kuras šajā valstī dzīvo. Par tradīciju ir kļuvis notikums, ka Siguldas pagasta kultūras nams šos svētkus atzīmē, atklājot kāda Siguldas novada iedzīvotāja darbu izstādi. Siguldieša Voldemāra Gudovska akrila gleznu izstādē „Iedvesmas mirkļu atspulgi" būs apskatāmas pēdējā gada laikā tapušās, kopā - divdesmit viena akrila tehnikā gleznotās - gleznas, kurās attēloti Siguldas skati.

Voldemārs Gudovskis dzimis 1928.gada 14.jūlijā Krāslavas apriņķa Dagdas pagasta „Rumakovas" ciemā, zemnieku ģimenē. 1930.gadā ģimene pārcēlās uz Siguldu. Pamatzināšanas V.Gudovskis apguvis Siguldas pamatskolā un Siguldas ģimnāzijā (pēc 1944.gada - Siguldas vidusskolā). No 1945. līdz 1946.gadam mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā.

1954.gadā pirmais gleznotais darbs nosūtīts uz izstādi Maskavā. Mākslinieka iemīļotākais darbs ir ainava - sākumā akvarelis, vēlāk – arī eļļas glezniecība un akrila tehnika. Gleznotas arī klusās dabas un portreti.

"Gudovska filozofija nemeklē sarežģītus simbolus, bet vienkārši un ar sirds siltumu nāk pie skatītāja un sasilda to ar dzimtās zemes mīlestību.(...) Mīlestība, vienkāršība un patiesība ir Gudovska mākslas kredo" - tā kolēģi raksturojis siguldietis, grafiķis Zigurds Zuze.

Blakus radošajam darbam mākslinieks ilgus gadus ar apskaužamu enerģiju nesavtīgi veicis Siguldas pilsētas galvenā mākslinieka pienākumus, veidojis skatuves ietērpu neskaitāmām Siguldas Tautas teātra izrādēm, daudzus gadus pēc kārtas organizējis Mākslas dienas, palīdzējis veidot ekspozīcijas un izstādes Turaidas muzejrezervātā, mācījis zīmēšanu Krimuldas vidusskolā un Inčukalna pamatskolā, vadījis pieaugušo glezniecības studiju.

Pa mākslas ceļu aizgājuši abi bērni – dēls Dainis Gudovskis ir stikla mākslinieks un pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā, meita Līga Ādamsone - Siguldas pilsētas kultūras nama jauktā kora „Spārni" diriģente un Rīgas Doma kora skolas diriģēšanas pedagoģe.

Izstāde apskatāma līdz 31.maijam darba dienās no plkst.10.00 līdz 19.00, sestdienās, svētdienās noplkst.10.00 līdz 14.00. Ieeja – brīva.

Papildus Info

  • Norises vieta: Siguldas pagasta kultūras nams
  • Notikuma sākums: 2012-05-04 13:00:00
  • Notikuma beigas: 2012-05-31 19:00:00