Zigurda Zuzes jubilejai veltīts pasākums

Pirms 85 gadiem 25. augustā dzima leģendārs un ļoti talantīgs mākslinieks – kokdzēluma, linogriezuma un oforta meistars, stājgrafikas un grāmatu grafikas virzienu pārstāvis Zigurds Zuze.

Viņa radītie darbi, ilustrētās grāmatas un ekslibri ir unikāli, neatkārtojami mākslas darbi, un autora rokraksts ir atpazīstams un nesajaucams, vien uzmetot grafikai īsu skatienu.

Godinot dižgaru viņa 85 gadu jubilejā, Siguldas novada bibliotēkas darbinieces sadarbībā ar novadpētnieku Aivaru Janelsīti aicina ikvienu interesentu uz atmiņu pēcpusdienu 25. augustā plkst. 16 Siguldas novada bibliotēkas lasītavas telpās. Brīvā gaisotnē pie tējas tases tiks runāts par Zigurda Zuzes ražīgo mūžu un viņa radīto mākslu, ikvienam būs iespēja dalīties atmiņu stāstos un iespaidos par izcilo grafiķi.

Lasītavā līdz 15. septembrim būs iespējams aplūkot arī Zigurdam Zuzem veltītu izstādi "Melnbaltās pasaules krāšņums. Māksliniekam Zigurdam Zuzem 85", kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar grafiķa ilustrētajām grāmatām un viņa daudzveidīgo redzējumu uz lietām, darbiem un cilvēkiem, kas dzīvi atainoti grafikās.

Ieeja minētajos pasākumos – bez maksas.

 

Papildus Info

  • Norises vieta: Siguldas novada bibliotēkas lasītava
  • Notikuma sākums: 2014-08-25 16:00:00