24.11.2011 16:38

Suņi ir visur!

Autors  M. Jēkabsons Olainē
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Cien. Dz. Meldere-Gruntmane, beidzot jūs būsit pamanījusi šo problēmu ar suņiem, – tas jau ir liels sasniegums ( publikācijā “Gājienu uz mazdārziņu apdraud nikni suņi” – red.).

Varbūt beidzot sāksit domāt arī par to, cik cilvēku tiek padarīti par invalīdiem, bet suņu saimnieki sevi un savus suņus uzskata par neaizskaramiem.

Tāda situācija, kāda ir Ķekavā, pastāv jebkurā apdzīvotā vietā. Iepriekšējā piektdienā TV rādīja mazu meitenīti, kuru galvā sakodis kaimiņu suns. Šādi gadījumi ir neskaitāmi, masveidīgi, un vienmēr suņu saimnieki taisnojas, ka viņi nav vainīgi, bieži pat neatvainojas.

Dzīvoju četru stāvu mājā ar četrām kāpņu telpām, divās kāpņu telpās – par nelaimi, arī manā kāpņu telpā – ir pa diviem suņiem, tātad kopā uz visu māju četri suņi. Ar to pietiek, lai tiktu terorizēti visi mājas iedzīvotāji. Nodoklis ne par vienu suni netiek maksāts, potēti nav, netīri, nekopti, savā vaļā tiek palaisti sētā. Zālājs pieķēzīts, bet visskaistāk ir ziemā – jebkura kupena vai izcilnītis tiek iekrāsots dzeltens, jau sākot ar pašām ārdurvīm. Kāpņu telpā spalvas, blusas, viens suns kāpņu telpu piemēslo ar siekalu jūru, kuras nepārtraukti tek no mutes. Kaķi un suņi tiek baroti durvju priekšā un pagrabā, kur visu laiku mētājas netīras bļodiņas, burciņas, ēdienu atliekas... nu cūkkūts! Vienam no maniem bērniem šovasar uz rociņām uzmetās kaut kāds iekaisums, un ārsts teica, ka tas ir iegūts no kaķu slimības. Otrā kāpņu telpā viena meitenīte nepanes suņu spalvas un nejauko smaku, ko rada suņi kāpņu telpā, tāpēc, ejot pa kāpņu telpu, spiesta aizsegt elpošanas orgānus ar drānu.

Sakiet, lūdzu, vai sanepidstacijai tas viss šķiet normāli? Visa mana ģimene ir cietusi no suņu kodumiem, un ne jau mēs uzbrūkam suņiem, bet suņu saimnieki uzskata, ka mums vajadzēja iet pa citu ceļu, jo, redz, šeit pastaigājas viņa suns.

Šajā jomā nedrīkst piešķirt nevienu santīmu no nodokļu maksātāju naudas: tēlo lielos dzīvnieku mīlētājus, rada apkārtējiem cilvēkiem problēmas un lai vēl tērētu mūsu naudu! Nodoklim par dzīvnieku turēšanu jābūt tādam, lai iedzīvotājs padomātu, vai to turēt vai ne un radīt problēmas citiem, – no Ls 100–500 gadā. Ļoti liels lūgums, Dz. Meldere-Gruntmane: vienreiz sāciet rīkoties, lai nevainīgi cilvēki netiktu padarīti par invalīdiem un turēti nepārtrauktā stresā. Pašvaldības šajā jomā neko nedara.

Amata pienākums būtu Dz. Melderei-Gruntmanei dot atbildi laikrakstā par to, ko viņa ir darījusi visus šos gadus un ko domā darīt, lai likvidētu šo nenormālo situāciju. Cien. Dz. Meldere-Gruntmane, jau iestājies aukstais periods, un gandrīz pie katra veikala vai sabiedriskās ēdināšanas iestādes durvīm atrodas dreboši dzīvnieki, kaķi un suņi, kuri gaida, ka iedzīvotāji atmetīs kādu pārtikas gabalu. Vai tiešām jums viņu nav žēl? Visi šie dzīvnieki šeit atrodas tāpēc, ka viņus pametuši tieši vieglprātīgi dzīvnieku turētāji, kurus jūs tā aizstāvat. Lai cilvēki mīl savus dzīvniekus, bet lai arī netraucē dzīvot apkārtējiem.