24.11.2011 19:49

Kaķi un vārnas

Autors  Raivis Bahšteins
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Nilam Ušakovam nav vienalga – viņš, kā jau bija solījis, paņēmis no Līču dzīvnieku patversmes divus runčus un izsludinājis konkursu par viņu vārdiem.

 Fifas, Belkas un Busjas kompānijai, kas mitinās Ušakovu pāra dzīvoklī, nu būs jaunas smaciņas, ko ošņāt. Tā ir krāpšana, domās kaķu meitenes, apjautušas svešu kaķu klātbūtni pēc saimnieka bikšu apostīšanas. Arī viņām nebūs vienalga. Piečurās mēra kurpes, bet varbūt prasīsies līdzi uz darbu – pie runčiem. Trīs runči tautas folklorā vairāk asociējas ar krogu, bet šiem diviem jākļūst par Rīgas mērijas simbolu. Vienu no kaķiem varētu nosaukt par Rīgu, bet otru – par Pierīgu, godinot dzīvnieku izcelsmi no dzīvnieku patversmes Stopiņu novadā. Katrā ziņā, tikai lai nesauc par Putinu un Medvedevu, savukārt godinot “Saskaņas centra” izcelsmi. Kas zina, varbūt kaķu tuvumā Nils Ušakovs iemantos pat deviņas mēra dzīvības.

Arī sociālā tīkla draugiem.lv jaunajā un modernajā birojā mājos kaķene, kam dots trāpīgs vārds – Aplikācija. Portāla vadībai nebija vienalga, kur strādās un pelnīs radošā komanda. Plašumu un vietu radošajam garam viņi atrada tuvajā Pierīgā, Mārupē, iemainot to pret Rīgas centra saspiestību. Kaķus gan nevajadzētu laist klāt zaļajām vārnām, kuras arī pārvākušās uz dzīvi Pierīgā. Garkalnes iedzīvotājiem nav vienalga, kas notiks ar zaļo vārnu, kas ir viņu lokālais lepnums un reizē nacionālais dārgums. Pat ja kādam šķiet, ka valsts varētu atrast labāku veidu, kā tērēt naudu, nekā izmirstošu putnu aizsargāšana, tomēr ir cilvēki, kuriem zaļās vārnas ķērciens izlauzies līdz sirdij. Un ir cerība, ka tik drīz nepienāks laiks, kad jānoliek svecīte par pēdējo zaļo vārnu.