Likums "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" nosaka, ka pensija ir ar nodokli apliekams ienākums. Pensijai ir neapliekamais minimums, likumā paskaidrots, ka tas ir pensionāra neapliekamais minimums. Ja pensijas saņēmējs strādā, otra neapliekamā minimuma – algai – viņam nav.

Ģimenes valsts pabalsta apmērs šogad nemainās, bet par vienu gadu ir pagarināts pabalsta saņemšanas laiks par bērnu, kurš mācās. Ir atcelta ierobežojošā norma, kas pabalstu liedza par bērnu, kurš, iegūstot profesionālo izglītību, saņem stipendiju. Šīs izmaiņas ir spēkā no 1. janvāra.

Pat ja jūsu ārsts vēl nav iesaistījies e-veselības sistēmas lietošanā, jums pašam ir iespēja praktiski pārliecināties vismaz par to mazumiņu, ko e-veselība patlaban katram piedāvā. Šī iespēja ir norādīt savā profilā jeb personas datu kartītē informāciju par kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas, kas jau lieto e-veselības sistēmu, varētu sazināties neatliekamā gadījumā.

Mācību gada pirmajā dienā daudzi vecāki vēlas doties uz skolu ar saviem bērniem, jo īpaši ar pirmklasniekiem. Darba likums tiesības uz brīvu dienu skolēnu vecākiem neparedz, savukārt valsts pārvaldes iestādēm jaunāko klašu bērnu vecākiem ir atļauts piešķirt apmaksātu brīvdienu piešķirto finanšu līdzekļu ietvaros.

Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" no 2016. gada ierobežo iepriekš paredzēto nodokļa pieaugumu lauksaimniecības zemes īpašniekiem. Taču lielākus, turklāt nepatīkamus pārsteigums nodokļa paziņojumā var sagaidīt mājokļu īpašnieki.