Cik gan bieži mēs, vecāki, saviem bērniem aizrādām par pārāk ilgu sēdēšanu ekrānā? "Vēl vienu stundiņu, vēl tikai šo spēli", bērni vēl cenšas paildzināt savu ekrāna laiku, un parasti tas viņiem arī izdodas. Pat ģimenēs, kurās ir izrunāti ekrāna laika noteikumi, to pildīšana ikdienā nav viegla.

21. gadsimtā dzimušie bērni vairs nenodala reālo un digitālo pasauli kā divas atsevišķas, bet gan uztver tās kā vienotu kopumu, kas viena otru papildina. Līdz ar to vecākiem ir pastiprināti jāskaidro atšķirību starp šīm vidēm, taču nav pareizi liegt bērnam izmantot digitālās pasaules sniegtās iespējas.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, vecākiem bez jaunas somas, rakstāmpiederumu un sporta tērpa iegādes jādomā arī par mobilā tālruņa izvēli mazajiem skolēniem. Saziņai ar vecākiem un draugiem noderēs jebkāds telefons, taču ir vairāki iemesli, kādēļ ir vērts padomāt par viedtelefona uzticēšanu pat pirmo klašu audzēkņiem.

Liela daļa Latvijas iedzīvotāju, kas savu bērnību vērtē kā harmonisku un laimīgu, arī tagad, pieaugušā vecumā ir laimīgi un visdrīzāk arī savu ģimeni veido kā laimīgas bērnības vidi nākošajai paaudzei. 84% pašlaik laimīgo iedzīvotāju uzskata, ka viņu bērnība bijusi laimīga.