Politiskā gaisotne Ķekavas novadā koncentrētā veidā atspoguļo tās parādības, kādas pirms vēlēšanām vērojamas daudzās pašvaldībās. Ķekavas novads ir bagāta Pierīgas teritorija, kurā interese par varas iegūšanu ir lielāka nekā daudzās citās pašvaldībās.

Gads tuvojas izskaņai. Kāds tas bijis, ko gaidīt no nākamā – šoreiz uz šiem jautājumiem atbild rakstniece Andra Manfelde.

"This ain't no technological breakdown. Oh no, this is the road to hell." Chris Rea. 1989

Lai arī šobrīd cīņā pret apreibinošo vielu izplatību sabiedrības lielākā uzmanība pievērsta tā saucamajām "legālo" narkotiku bodēm, kas tirgo augu maisījumus, galvenā problēma meklējama iemeslos, kāpēc pusaudži vispār izvēlas un aizraujas ar šo vielu lietošanu.

Katrs no mums neizbēgami zaudē tuvus cilvēkus, ja vien neaizsteidzas pamest šo zemi pirmais. Ikvienam sava sāpe ir vislielākā, vissmagākā, visilgākā.

Uzbrūciet radošajai inteliģencei par to, ka tā neko nedara, bet vēl vairāk uzbrūciet, ja tā kaut ko dara, – šis ir viens no radošās inteliģentes, rakstnieces Māras Zālītes sarkastiskajiem "padomiem, kā iznīcināt savu valsti", nolasītiem diskusijās par Satversmes preambulu.

Diskusijas par Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas priekšsēdētāja Egila Levita rosināto un arī piedāvāto Satversmes preambulas projektu, kuras dzejniece Māra Zālīte nosaukusi par Latvijas valsts un sabiedrības vērtību auditu, jau tagad ir bijušas pietiekami vētrainas, lai saprastu, ka preambula ir ne tikai juridisks, bet galvenokārt politisks jautājums.

Runa, nolasīta konferencē "Latvijas valsts pamatu atspoguļojums izvērstā Satversmes preambulā - ideja un iespējamais saturs" (25.10.2013., LU)

Pirms pāris nedēļām internetā lasītais Alekseja Lukjaņenko raksts "Tas, ko jūs negribētu zināt par Angliju" rosināja uz pārdomām. Tikai nevis par Angliju, bet gan par mūsu pašu valsti, kurā izliekamies neredzam dažu labu pašplūsmā palaistu procesu.

Rīgas apgabaltiesa 16. augustā atcēla par labu AS "Rietumu banka" piemērotos prasības nodrošinājuma līdzekļus, ar kuriem bija apķīlāti "Ominasis Latvia" piederošie nekustamie īpašumi un kustamā manta, informēja uzņēmuma administrators Ainars Kreics.

Gruzijas tiesa ceturtdien attaisnojusi dienesta pilnvaru pārsniegšanā un spīdzināšanā apsūdzēto bijušo aizsardzības ministru Bačo Ahalaju.

"Vidējais ungāru vēlētājs ir kritiski noskaņots, Eiropas Komisijas popularitāte turpina samazināties, taču ungāru vairākums atbalsta eiropeisko integrāciju," 16. jūlija laikraksta "Diena" numurā paudis Ungārijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Gergejs Prēle.

Salaspils domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars cer, ka šovasar gaidāmajās vēlēšanās pilsētnieki viņam dos iespēju iesākto turpināt.

2012. gada pēdējā dienā plašsaziņas līdzekļu telpā izskanēja patiešām ļoti svarīga informācija. Proti, Eiropā (un tātad arī Latvijā) jau tagad ir vērojami trešā "totalitārisma" iedīgļi. Par diviem iepriekšējiem – nacismu un komunismu – mēs visi esam dzirdējuši.

Uzkrītoši bieži lielākajos pašvaldības iepirkumos, kas saistīti ar būvniecību, jau ilgu laiku uzvar Olaines novadā reģistrētā SIA "Agrosēta".

Labklājības ministrijas (LM) ieceres par pārcelšanās pabalstu ieviešanu bezdarbniekiem īstenošana būs nāve Latvijai, uzskata Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētāja vecākais padomnieks Māris Pūķis.