20.12.2011 12:13

Piņķos rūdās hokeja nākotne

Autors  Kārlis Zālītis
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
HK “Rīga” hokejistu rindās ir nākamie potenciālie “Dinamo” spēlētāji. HK “Rīga” hokejistu rindās ir nākamie potenciālie “Dinamo” spēlētāji. Foto: no HK "Rīga" arhīva

Visiem labi zināmā "Inbox" ledus halle Jūrmalas šosejas malā Piņķos šogad kļuvusi par īstu Latvijas hokeja jauno talantu kalvi, jo tur trenējas un mājas spēles aizvada uzreiz divas jauniešu hokeja komandas – HK "Rīga" un HK "Juniors"/.

Abas vienībaa gatavo rezerves Rīgas "Dinamo" komandai, kurai mājīgā ledus arēna Babītes novadā jau ceturto sezonu kalpo kā treniņhalle.

Darbs un rosība Piņķu hallē, kā arēnu dēvē hokeja līdzjutēji, notiek no agra rīta līdz vēlai nakts stundai. Agrais rīta cēliens parasti ir amatieru komandu rīcībā, tām seko Rīgas "Dinamo" un HK "Rīga" spēlētāju treniņi, pēcpusdienā kārta nāk Rīgas "Dinamo" bērnu komandām un HK "Juniors" puišiem, jo šajās komandās lielākajai daļai no rītiem jāapmeklē skola. Vakarā parasti spēles, bet tuvāk naktij atkal amatieri. Šoreiz vairāk par to, kā Piņķos klājas jaunajiem puišiem, no kuriem daži pēc pāris gadiem, iespējams, jau Rīgas "Dinamo" sastāvā kļūs par visas Latvijas elkiem.

Otrgadnieku rūgtā pieredze

Otro sezonu Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL) spēlē Leonīda Tambijeva trenētie HK "Rīga" hokejisti, kuru rindās visreālāk saskatāmi potenciālie "Dinamo" nākotnes spēlētāji. Spilgtākais piemērs – uzbrucējs Juris Upītis, kurš pērn bija viens no HK "Rīga" līderiem, bet šogad ir iemetis jau trīs ripas lielajā komandā. Diemžēl otrā sezona jaunajiem rīdziniekiem nav tik spoža kā debijas gads, un šobrīd komanda lien no ādas laukā, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs.

Komandas galvenais treneris L. Tambijevs ne pārāk veiksmīgo sezonas sākumu skaidro ar starpsezonu laikā notikušajām izmaiņām sastāvā. "Komandu pameta astoņi pagājušās sezonas līderi, kuru vietā nākuši gados jaunāki puiši, kam šādu spēļu pieredzes nebija. Šosezon ir ļoti grūti, jo katrs pretinieks ir stiprāks un katrā komandā ir vairāk vecāku un meistarīgāku spēlētāju nekā mums. Bieži nākas zaudēt ar vienu vārtu starpību, jo pietrūkst pieredzes," skaidroja Tambijevs. Kaut arī turnīra tabulā zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru (17 panākumi 38 spēlēs), treneris tomēr priecājas, ka progress spēlētāju meistarībā ir jūtams. "Mani priecē, kā puiši strādā, spēlēs viņi cīnās līdz galam, bet galvenais, ka aug meistarībā," piebilst L. Tambijevs. Nupat gūtā uzvara pār vienu no līgas līdervienībām Voskresenskas "Himik", kurā nav neviena jaunāka spēlētāja par 17 gadiem, un kuru līdz šim Latvijas jaunie hokejisti ne reizi nebija pārspējuši, bija īpašs notikums.

HK "Rīga" MHL Ziemeļrietumu divīzijā pirms gadu mijas pārtraukuma ar 50 punktiem ieņem piekto vietu, no ceturtās pozīcijas, kas regulārās sezonas noslēgumā garantēs vietu izslēgšanas spēlēs, atpaliekot tikai par punktu. Liela daļa HK "Rīga" puišu Jauno gadu sagaidīs Kanādā, kur Latvijas junioru (U-20) izlases sastāvā piedalīsies pasaules čempionātā. Arī tur gūtā pieredze pret pasaulē spēcīgākajie vienaudžiem būs laba skola tālākajā izaugsmē.

No skolas sola uz hokeja treniņu

Atšķirībā no L. Tambijeva komandas, cita Latvijas izlases bijušā hokejista Aigara Ciprusa trenētajai HK "Juniors" šī ir debijas sezona Krievijas jaunatnes hokeja līgā, jo tā spēlē līmeni zemākajā MHL B grupā. HK "Juniors" ir Rīgas "Dinamo" hokeja piramīdas trešais līmenis, un komandas primārais mērķis ir rezervju gatavošana HK "Rīga" vajadzībām. Komandā pārsvarā spēlē 17 un 18 gadus veci puiši. Tomēr komanda rāda raksturu un līdz šim 20 spēlēs ir izcīnījusi 10 uzvaras. Vēl labāk jaunajiem puikām klājas Latvijas čempionātā, kur 16 spēlēs svinētas 11 uzvaras, kas dod piekto vietu turnīra tabulā.

Plūkti arī pirmie augļi pamatuzdevumā, jo vairāki HK "Juniors" puiši šosezon jau paguvuši uzvilkt arī HK "Rīga" kreklus. "Mūsu mērķis ir, lai tie puikas, kuri šobrīd MHL A grupai vēl nav gatavi, lenā garā šīs sezonas laikā tai briestu. Komandas vadība konkrētus mērķus mums nav izvirzījusi, taču man kā trenerim tāds ir – iekļūšana izslēgšanas spēlēs," A. Ciprusam ir līdzīgi plāni kā bijušajam partnerim laukumā L. Tambijevam, atšķirība tikai tā, ka HK "Juniors" trenriem jārēķinās ar to, ka lielai daļai komandas spēlētāju prātus nodarbina ne tikai ripas dzenāšana, bet arī zinību apgūšana skolā. "Treniņu apstākļi ir ļoti labi, komandai viss tiek nodrošināts – ekipējums, ēdināšana, atliek tikai darbs un viņu attieksme. Liela daļa mācās skolā, un tas sagādā zināmas neērtības treniņu procesā, taču mēs gribam redzēt izglītotus puikas, jo ne visiem vēlāk būs lemts spēlēt augstākajā līmenī," uzskata A. Cipruss.