27.01.2012 17:26

Otrās klases skolēniem Jūrmalas dome piešķir brīvpusdienas

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Jūrmalas pašvaldība arī iepriekš sākumskolas skolēniem ir nodrošinājusi bezmaksas pusdienas skolā, taču pirms diviem gadiem tās atceltas naudas trūkuma dēļ. Jūrmalas pašvaldība arī iepriekš sākumskolas skolēniem ir nodrošinājusi bezmaksas pusdienas skolā, taču pirms diviem gadiem tās atceltas naudas trūkuma dēļ. Foto: Krišjānis Grantiņš

Jūrmalas pilsētas domes deputāti vienojušies, ka 2012. gadā 400 otro klašu skolēnus nodrošinās ar bezmaksas pusdienām.

Lai nodrošinātu brīvpusdienas minētajam skaitam otro klašu skolēnu, no pašvaldības budžeta tiks atvēlēti 61 482 lati, informēja Jūrmalas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Gailīte.

Viņa norāda, ka domei vēl jāveic grozījumi normatīvajos aktos, kas regulē kārtību brīvpusdienu saņemšanā. „Kad tas notiks, patlaban nevaram informēt, jo vēl jāsagatavo atsevišķi domes lēmumi un jautājumi jāskata atbildīgajās deputātu komitejās," piebilda B. Gailīte.

Pirms šā gada budžeta apstiprināšanas Jūrmalas domes deputāts Zigurds Starks ierosināja tajā paredzēt 231 563 latus, kas nodrošinātu brīvpusdienas sākumskolas skolēniem no otrās līdz piektajai klasei.

Saskaņā ar deputāta aprēķiniem otrās klases skolēnu pusdienām būtu nepieciešami 61 482 lati, trešklasnieku - 57 316 lati, ceturtajām klasēm - 57 460 lati, bet piekto klašu skolēnu ēdināšanai - 55 305 lati.

Z. Starks akcentēja, ka pašvaldība arī iepriekš sākumskolas skolēniem ir nodrošinājusi bezmaksas pusdienas skolā, taču pirms diviem gadiem tās atceltas naudas trūkuma dēļ.

Domes deputāts arī rosināja finansējumu skolēnu pusdienām šogad atjaunot, paredzot finansējumu no rezerves fonda līdzekļiem, bet trūkstošo summu ietaupīt, atsakoties no pašvaldības priekšsēdētāja un priekšsēdētājas vietnieces padomniekiem.
Tomēr viņa priekšlikumu atbalstīja tikai daļēji - bezmaksas pusdienas piešķirt otro klašu skolēniem.

Domes sabiedrisko attiecību speciāliste paskaidroja, ka pirmajām klasēm brīvpusdienas piešķir no valsts budžeta un pārējo klašu skolēniem brīvpusdienas pašvaldība varēs piešķirt, ja budžetā radīsies papildu līdzekļi. „Pagaidām pašvaldībai šādas iespējas nav," viņa norādīja.