13.01.2012 15:17

Saules enerģija sildīs baseinu bērnudārzā Ķekavā

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Ieviņa” plāno uzstādīt saules kolektoru sistēmu peldbaseina ūdens uzsildīšanai. Projekta īstenošanas termiņš ir 2012. gada jūnijs.

Kopējās izmaksas būs 52 411 latu, no kuriem 75 % būs Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējums, bet 25 % tiks segti no novada Domes finanšu līdzekļiem.

“Pašlaik noris tehniskā projekta izstrāde saules kolektoru sistēmas uzstādīšanai. Pēc projekta realizācijas varēsim konkrēti atbildēt uz visiem jautājumiem,” informē Ķekavas novada Domes Attīstības daļas vadītāja Astrīda Vītola.

Taču ir zināms, ka projekta ietvaros plāno uzstādīt saules kolektoru sistēmu ar kopējo jaudu 67,32 kW PII “Ieviņa” peldbaseina ūdens uzsildīšanai. Šobrīd siltums baseina ūdens sildīšanai tiek saražots ar centralizētās katlu mājas palīdzību, kurā uzstādīts gāzes apkures katls. Daļēji aizstājot patērēto siltumenerģijas apjomu ar siltumenerģiju, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem, uz peldbaseina ūdens uzsildīšanu gadā tiks ietaupīts 97,61 MWh siltumenerģijas un sasniegts CO2 emisijas samazinājums par 25,76 tonnām.

Projekts paredz, ka tiks uzstādīti 36 plakanie saules kolektori ar jaudu 1,87 kW, seši automātiskie deaeratori, stratifikācijas boilers, siltummainis ar jaudu 60 kW, solārā stacija ar augstas energoefektivitātes sūkni un vadības kontrolieri. Tā kā plāno izmantot videi draudzīgus būvmateriālus, kuru kalpošanas laiks ir 20 līdz 25 gadi, līdz ar to uzstādīto tehnoloģisko iekārtu pastāvīgai darbības uzturēšanai nepieciešamie finanšu resursi būšot minimāli.