12.02.2012 09:02

Jūrā iepūš zemledus makšķerniekus

Autors  apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Sestdien, 11. februārī, pretī Jaunķemeru glābšanas stacijai īsi pirms pulksten 19 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki izglābuši trīs zemledus makšķerniekus, kuri atradās uz ledus gabala, ko nesa arvien dziļāk jūrā.

Par bīstamo situāciju glābšanas dienestu informēja Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs. VUGD speciālistiem izdevās pārgalvīgos makšķerniekus no ledus gabala nocelt, tāpēc nebija jāiesaista gatavībā esošais Gaisa spēku Aviācijas bāzes helikopters un Valsts robežsardzes kuģis «Valpas», vēsta ziņu aģentūra LETA. Krastā makšķerniekus sagaidīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsti.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka ziemas laikā, atrodoties jūrā uz ledus, līdzi jābūt visam nepieciešamajam glābšanas ekipējumam - gan glābšanas vestēm, gan ledus āķiem, kā arī jāpārliecinās par laika apstākļu labvēlību.

Ja tomēr dzīvība nonāk briesmās, nekavējoties jāsazinās ar glābšanas dienestiem, zvanot Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram pa tālruni 67323103, 67082070, 29476101 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam - 112.