30.07.2018 11:49

Pašvaldības policija: Informācija par indīgiem zirnekļiem – viltus ziņa

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Pašvaldības policija: Informācija par indīgiem zirnekļiem – viltus ziņa Rīgas pašvaldības policija

Pirmdien Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēma informāciju no Veselības inspekcijas par to, ka Rīgā vairākas sabiedriskā transporta pieturās izplatīti plakāti, kas satur viltus informāciju. Plakātos izplatīts paziņojums par indīgiem zirnekļiem, par kuriem it kā brīdinot Veselības inspekcija un citi operatīvie dienesti.

Policija norāda, ka šī ir viltus ziņa, un pašlaik bažām nav nekāda pamata. Šādas informācijas izplatīšanu nav saskaņojusi ne Veselības inspekcija (VI), ne arī citi operatīvie dienesti, ne arī "Rīgas satiksme", kuras pieturvietās šādi plakāti izlīmēti.

Veselības inspekcijā skaidro, ka šāda veida informācija par zirnekļiem nav patiesa, un VI šādu to nav izplatījusi. VI aicina iedzīvotājus, ieraugot šāda veida informāciju pilsētvidē, apmeklēt VI mājaslapu, lai pārbaudītu informācijas patiesumu.

Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis skaidro, ka "uzreiz var redzēt, ka plakātu veidojis cilvēks, kurš neorientējas entomoloģijā vai vēlējies apzināti maldināt". Spuņģis stāsta, ka minētais Tegenaria Agrestis Latvijā nemaz nav sastopams, taču arī tad, ja būtu, tad šī suga nav kaitīga cilvēkam.

Speciālists skaidro, ka Latvijā esot sastopami divi citi Tenegaria ģints pārstāvji, taču arī tie neesot ne pat mazākajā mērā bīstami cilvēkiem, turklāt tos lielākoties iedzīvotāji nemaz nesastapts, jo šie zirnekļi medī tumsā. "Ne velti tautiskais nosaukums zirnekļiem ir "Mājas svētība" – Latvija tie nevis kaitē, bet gan dara labu, proti, atbrīvo māju no kukaiņiem", stāsta speciālists.

RPP pārstāvis Toms Sadovskis pavēstīja, ka par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu Rīgas pašvaldības policijā uzsākta administratīvā lietvedība. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 210 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 7000 eiro.

Policija lūdz iedzīvotājus ziņot par vietām, kur plakāti izlīmēti, kā arī sniegt jebkādu informāciju, kas varētu palīdzēt identificēt plakātu autorus, zvanot uz tālruņu numuriem 67037811 vai 110.