23.04.2018 14:26

Būs apskatāma fotoizstāde "Brīvības piemineklis – veltījums Latvijai"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Būs apskatāma fotoizstāde "Brīvības piemineklis – veltījums Latvijai" publicitātes

No 27. aprīļa līdz 20. maijam Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Reformācijas laukumā 1, būs skatāma fotoizstāde "Brīvības piemineklis – veltījums Latvijai". Izstādē eksponētas 100 fotogrāfijas, kurās iemūžināti sabiedriski un vēsturiski nozīmīgi notikumi, kas norisinājušies Brīvības pieminekļa pakājē.

Fotoizstādē būs skatāmas unikālas pieminekļa atklāšanas fotogrāfijas, valsts svētku svinības un dažādu ceremoniju norises pieminekļa piekājē vairāk nekā 80 gadu garumā. Foto materiāls atlasīts sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu, Aizsardzības ministriju, Izglītības ministriju, Valsts kanceleju, 1991. gada barikāžu muzeju, Valsts policiju, Rīgas kuģniecības un vēstures muzeju, vēsturniekiem un profesionāliem fotogrāfiem.

2015. gadā Brīvības piemineklim – Latvijas valstiskuma, latviešu tautas vienotības, neatkarības un brīvības simbolam – apritēja 80 gadi, atgādina Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība. Piemineklis, kas ir celts par Latvijas iedzīvotāju saziedoto naudu, pieredzējis vairāku varu maiņu un padomju varas gados tam pat draudēja nojaukšana.

Granītā un varā ietērptais Kārļa Zāles mākslas darbs, kura pakājē iekalti vārdi "Tēvzemei un Brīvībai", ideju par neatkarību izsaka arhitektūras valodā – vērienīgās skulptūras izkārtotas vairākos līmeņos, atgādinot par Latvijai nozīmīgiem vēsturiskiem tēliem un notikumiem.

Izstādi rīko Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas pieminekļu aģentūra" sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi Rīgas domes Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu ietvaros.

Ieejas maksa: pieaugušajiem 3,00 eiro, studentiem 2,00 eiro, skolēniem 1,00 eiro.