21.02.2017 15:14

Ar tēmu “Skaņrades gars” Carnikavā turpina izstāžu un sarunu ciklu “Latvijas gars”

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ar tēmu “Skaņrades gars” Carnikavā turpina izstāžu un sarunu ciklu “Latvijas gars” publicitātes

4. martā Carnikavas tautas namā "Ozolaine" notiks izstāžu un sarunu cikla "Latvijas gars" saruna par tēmu "Skaņrades gars". Pasākuma laikā tiks mēģināts noskaidrot, kas veido Latvijas skaņrades garu, kā Latvija skan šodien un kā skanēs vēl turpmākos simts gadus.

Sarunā piedalīsies Valsts akadēmiskā kora "Latvija" mākslinieciskais vadītājs, Latvijas Mūzikas akadēmijas Kora diriģēšanas katedras vadītājs, diriģents Māris Sirmais, komponists un sitaminstrumentu virtuozs Rihards Zaļupe, kā arī dziedātāja, komponiste un diriģente Laura Jēkabsone. Sarunu vadīs mūzikas žurnālists Edgars Raginskis.

"Runājot par mūsu nāciju, bieži saka – esam dziedātāju tauta. Mēs varam lepoties ar izciliem latviešu mūziķiem – komponistiem, diriģentiem, operdziedātājiem, orķestriem, koriem un kamermūziķiem un citiem, kuri guvuši atzinību pasaulē," stāsta Carnikavas tautas nama "Ozolaine" vadītāja Alīse Vorobeja.

"Bet kas ir mūsu nācijas muzikalitātes pamatā, kas ir tā unikālā latviešu mūzikas radīšanas esence, iedvesma, motivācija un spēks? Kā un kur skan latviešu komponistu radītā mūzika šodien? Uz šiem un citiem jautājumiem centīsimies rast atbildes 4. martā sarunu lokā "Skaņrades gars"," vēsta tautas nama vadītāja.

Pasākumā arī tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu gleznu un instalāciju izstāde "Skaņa, kas neeksistē", kurā būs apskatāmi Sandras Strēles, Madaras Lazdiņas un Madaras Auzenbahas mākslas darbi.

Izstāde pievēršas skaņas un klausīšanās kultūras atspoguļojumam vizuālajā mākslā, risinot skaņas atmiņas, priekšstatu un kustības aspektus. Izstāde Carnikavas tautas namā "Ozolaine" būs apskatāma līdz 24. aprīlim, norāda A. Vorobeja.

Gatavojoties Latvijas simtgadei, šogad tautas namā "Ozolaine" ar jaunu tēmu – "Latvijas gars" – turpinās pērn aizsāktā izstāžu ciklu triloģija. Tās ievaros norisināsies ne tikai dažādas izstādes, bet arī sarunu loks, kas aicinās tikties un veidot dialogu ar Latvijas kultūrtelpā nozīmīgām personībām vizuālajā un skatuves mākslā, mūzikā, tradicionālajā kultūrā, literatūras, vēstures un zinātnes jomā, informē tautas nama vadītāja.

Iepriekš:

Video: Carnikavā notikusi pirmā izstāžu cikla Latvijas gars saruna par teātri un kino
Latvijas valsts simtgadei veltīto izstāžu ciklu Carnikavā turpina ar tēmu Latvijas gars