Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 1341
27.09.2013 18:09

Tēviem veltītā grafiti glezna "Drosme” izstādīta Rīgas Mākslas telpā

Autors 
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Tēviem veltītā grafiti glezna "Drosme” izstādīta Rīgas Mākslas telpā Publicitātes

Glezna "Drosme" ir veltījums tēviem visā Latvijā – kā pateicība par tēva lomas uzņemšanos.

Tēviem veltītā grafiti glezna "Drosme" tapa Tēva dienas svētkos, ko 7. septembrī kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014" rīkoja ģimeņu organizācija "mammamuntetiem.lv" un "Fonds Mammām un Tētiem".

Kā viena no plašā pasākuma radošajām aktivitātēm bija kopīgas gleznas izveidošana, kurā grafiti mākslinieku Aigara Mamja un Roberta Rūrāna virsvadībā gleznot savu veltījumu tēvam bija aicināts ikviens pasākuma apmeklētājs. Tēva dienas svētku noslēgumā mākslinieki A. Mamis un R. Rūrāns grafiti tehnikā radīja tēlu – lielu putnu ar zobenu rokās, tā parādot, ka būt tēvam Latvijā dažbrīd ir liels izaicinājums un pārbaudījums, kam nepieciešama drosme un pašpaļāvība.

Mākslas darbs ir veidots uz ģipškartona plāksnēm, ko nodibinājumam "Fonds Mammām un Tētiem" ziedojis uzņēmums "Knauf". Gleznošanai izmantotas "Vivacolor" dāvinātās krāsas. Glezna ir lielformāta darbs (izmērs: 2,4 x 2,6m) un šobrīd izstādīta plašākai apskatei Rīgas Mākslas telpā, kur tā atradīsies arī visu oktobri.

Lai aplūkotu šo tēviem veltīto gleznu, ieejas biļete nav jāiegādājas – glezna atrodas pie ieejas Rīgas Mākslas telpā no Mazās Jaunielas (centrālā ieeja – Kungu ielā 3).

Lielformāta gleznas radīšanā piedalījušās ģimenes ar bērniem no visas Latvijas, kā arī grafiti mākslinieki Aigars Mamis un Roberts Rūrāns.