09.08.2018 09:40

VID septiņos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 11% vairāk nekā gadu iepriekš

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
VID septiņos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 11% vairāk nekā gadu iepriekš arhīvs

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad septiņos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 11% vairāk nekā gadu iepriekš, izpildot šā gada attiecīgajam periodam paredzēto plānu, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

"Septiņu mēnešu plānu mēs esam izpildījuši," teica Pelēkā.

Tostarp viņa pastāstīja, ka 2018. gada septiņos mēnešos ļoti labi izpildīts uzņēma ienākuma nodokļa ieņēmumu plāns, tāpat uzņēmēji labi maksājuši pievienotās vērtības nodokli, kā arī palielinājušās iemaksas no darba algas.

Tajā pašā laikā Pelēkā atzina, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa iemaksu apmērs budžetā no plānotā atpaliek par pāris procentiem, jo būtiski palielinājušās nodokļu atmaksas. Šogad VID no iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksājis 120 miljonus eiro, kas ir par gandrīz 30 miljoniem eiro vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

VID šogad pirmajos sešos mēnešos valsts budžetā iekasēja 4,653 miljardus eiro, kas ir par 62,803 miljoniem eiro jeb 1,4% vairāk, nekā plānots. Savukārt salīdzinājumā ar 2017.gada pirmo pusgadu VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi pieauga par 466,631 miljonu eiro jeb 11,1%, ko nodrošināja gan nodokļu reformā ieviestās izmaiņas, gan ekonomikas izaugsme.