Izstāde – rotaļu telpa "Prieks trīs dimensijās"

Sestdien plkst. 12 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta viena no pēdējā laika neparastākajām izstādēm – "Prieks trīs dimensijās".

Izstāde ir muzeja speciālistes Santas Šusteres un mākslinieka Gundara Gulbja kopdarbs. "Prieka trīs dimensijās" mērķauditorija ir bērni un tie pieaugušie, kas nav pazaudējuši "bērnu sevī". Šoreiz īpaši domāts par to, lai ienākšana un piedalīšanās mākslas pasaulē būtu priecīga un nepiespiesta.

S. Šustere: "Esmu lasījusi pētījumu, ka daudzi cilvēki neapmeklē lielos mākslas muzejus, jo baidās sajusties pārāk nekompetenti, pārāk maz izglītoti. Arī man vienmēr gribējies, lai muzeji nav tik nopietni, lai informācija pie apmeklētājiem nonāk vairāk caur vieglumu un spēli."

Lai gan izstādes "Prieks trīs dimensijās" pamatā ir muzeja krājumā esošās gleznas, kurās atainotas gan Ogres, gan pavisam tālu zemju pilsētu ainavas, tomēr šo tikai nosacīti var saukt par mākslas izstādi tās tradicionālajā izpratnē. Izstādes galvenais uzdevums – pamanīt, piefiksēt, izdzīvot, apspēlēt un priecāties par sajūtām, kas radušās šeit, mākslas darbu tuvumā.

Izstādē daudz kas būs citādi – sākot jau ar omulīgo atmosfēru izstāžu telpā, spilveniem uz grīdas, bērna skatiena augstumam ērti izstādītām gleznām, Ogres Brīvības ielas vēsturisko ēku papīra modelīšiem, kuru prototipi dzīvo izstādē skatāmajā ogrēnietes Dainas Asarītes grafikā. Tos ikviens varēs salocīt, salīmēt un ļauties spēles priekam nelielajā papīra pilsētiņā. Paša salocīto un izkrāsoto papīra māju pēc izstādes apmeklējuma varēs paņemt līdzi uz mājām kā piemiņu par labi pavadīto laiku muzejā.

Jaunākie apmeklētāji varēs darboties ar īpašām uzdevumu lapām, kuru aizpildīšanai atbildes būs jāmeklē izstādes gleznās un savās sajūtās.

Darbojoties garlaicīgi nebūs arī vecākiem. Ikviens izstādes "Prieks trīs dimensijās" apmeklētājs saņems arī bukletu ar informāciju par izstādē redzamo mākslas darbu autoriem – Dainu Asarīti, V. Purvīša dabasskatu meistardarbnīcas audzēkņiem Mildu Liepiņu un Miervaldi Ķemeru, ikšķilieti Ilmāru Kļavu, Jāni Kugu, Daini Krastiņu, Nkolaju Timofejevu, Margu Lielkrasti, Aini Erdmani u. c.

Izstādes laikā katru sestdienu plkst. 12 notiks animācijas īsfilmu veidošanas darbnīcas, uz kurām ar iepriekšpieteikšanos (zvanot pa tālruni 65024345) aicināti individuāli pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni. Kopā ar zilonīti no Aijas Zariņas grafikas apceļosim gleznās atainotās dažādās pasaules pilsētas.

Izstāde rotaļu telpa "Prieks trīs dimensijās" būs atvērta līdz 4. oktobrim.

1. septembrī, Zinību dienā, Ogres Vēstures un mākslas muzejs būs atvērts un ieeja tajā bez maksas.

Izstādes "Prieks trīs dimensijās" atklāšanas pasākuma norise 30. augustā: plkst. 11.30–12.15 starptautiskajos animācijas filmu festivālos godalgotās multfilmas "Ursus", "Pavasaris vārnu ielā", kā arī populāro animācijas filmu "Lupatiņi" demonstrēšana; plkst. 12.15–13 gleznas radīšanas process; kopā ar atraktīvo, dziedošo mākslinieku Daiļkrāsotāju Kuksi dodamies uz Brīvības ielu, iepretim pastam, lai to uzgleznotu; plkst. 13 ar jaunradīto mākslas kopīgi dodamies atpakaļ uz Ogres muzeja izstāžu zāli, kur kopīgi radām vēl vienu mākslas darbu – izdaiļojam Ogres pasta mājas kartona maketu. Turpinājumā – rotaļāšanās, pārsteigumi, multfilmas.

 

Papildus Info

  • Norises vieta: Ogres Vēstures un mākslas muzejs
  • Notikuma sākums: 2014-08-30 12:00:00