Nav noslēpums, ka internets bērniem un pusaudžiem kļuvis par nozīmīgu socializēšanās vietu – dažādās saziņas vietnēs un sociālajos tīklos viņi iepazīstas, sarunājas, stiprina draudzību un dažkārt pat uzdzirkstī romantiskas jūtas.

Internetam pievienots dators vai viedtelefons sākumskolēniem var kļūt par brīnišķīgu privātskolotāju un palīgu pasaules izzināšanā. Globālajā tīmeklī ir tūkstošiem ne vien noderīgu, bet arī interesantu, pat aizraujošu vietņu un mobilo lietotņu, kuras bērni labprāt lietos.

Digitālajai pasaulei kļūstot par bērnu dzīves neatņemamu sastāvdaļu, vecāki saskaras ar jauniem izaicinājumiem, kuriem tie bieži vien nav gatavi. To vidū ir pēkšņi gan pozitīvu, gan negatīvu emociju uzplūdi, kuru cēloņi nav meklējami ģimenē vai apkārtējā vidē.

Šodienas bērnu skatījumā digitālā pasaule nav nošķirama no fiziskās, tādēļ arī vecākiem jāapgūst aizvien jaunas tehnoloģiju lietošanas zināšanas, lai saglabātu saikni un kopīgas intereses ar savām atvasēm, kā arī pasargātu viņus no iespējamajiem riskiem internetā.