Skolotājs uzdod jautājumu, bet skolēni neatbild, lai gan zina atbildi – baidās kļūdīties. Jauniešiem ir sapņi, ko viņi vēlētos piepildīt, taču baidās noticēt saviem spēkiem vai izvēlas vieglāko ceļu – treniņa vietā noskatās smieklīgu "Youtube" video. Kolēģi, kaimiņi, klasesbiedri redz, ka kādam dara pāri, taču neiejaucas, jo baidās rūpēties, izskatīties citādi.

Y paaudzei jeb "Millenials" piemīt dabas dota interese par inovācijām un jaunākajām tehnoloģijām, viņi alkst pēc neatkarības un vēlas būt sava laika noteicēji. Viņi ir arī tie, kuru diena ierasti sākas ar atbildēšanu uz virtuālajām vēstulēm un beidzas ar skatu mobilajā ierīcē.

Ikvienam gadījies emociju karstumā paveikt lietas, ko jau pēc mirkļa nākas nožēlot. Rīcība sniedza īsu atvieglojumu, bet problēma, iespējams, pat samilzusi. Biežāk tas notiek, kad esam noguruši un izsmēluši pašregulācijas resursus jau iepriekš. Tad ir lielāka iespēja uzsprāgt dusmās, padoties skumjām vai apēst satraukumu kūkās.

Skolas gaitu uzsākšana ir izaicinājums (psihologi to dēvē par krīzi) kā bērniem, tā vecākiem. Kā katra krīze tā rada trauksmi, nedrošību un vienlaikus prasa jaunu prasmju attīšanu un paver iespējas augt.