Drukāt šo lapu
01.09.2014 11:56

"Riga Food 2014" – no lietišķiem kontaktiem līdz gastronomiskam baudījumam

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
"Riga Food 2014" – no lietišķiem kontaktiem līdz  gastronomiskam baudījumam publicitātes

Vērienīgas nozares uzņēmumu un organizāciju ekspozīcijas, atraktīvi pavāru, konditoru, bārmeņu un baristu konkursi, šovi un citi daudzveidīgi, izglītojoši pasākumi no 4. līdz 7. septembrim Ķīpsalā iepriecinās ikvienu izstādes "Riga Food 2014" apmeklētāju.

"Izstāde gadu no gada ir pierādījusi sevi gan kā uzticamu partneri pārtikas nozares uzņēmumiem ceļā pie saviem patērētājiem, gan kā drošu platformu biznesa kontaktu veidošanai, gan kā vietu, kur piepildās gardēžu kārotākie sapņi. Esmu gandarīts, ka arī šobrīd pārtikas nozarei tik sarežģītā situācijā uzņēmumi plinti krūmos nemet un jaunu eksporta tirgus meklēšanai izvēlas "Riga Food"," uzsver izstādes projekta vadītājs Rolands Nežborts.

"Riga Food" ir Baltijas nozīmīgākā pārtikas izstāde. Tā iezīmē nozares attīstību, izceļ jaunumus un palīdz iepazīties ar nopietniem un uzticamiem nozares uzņēmumiem. Šogad izstādē savus produktus un pakalpojumus prezentēs vairāk nekā 650 dalībnieki no 40 pasaules valstīm.* "Riga Food 2014" būs skatāmi vairāk nekā 11 valstu nacionālie kopstendi – Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Kanādas, Polijas, Ungārijas, Uzbekistānas u. c. Turklāt pirmo reizi izstādē būs arī Ukrainas nacionālais stends.

Četras dienas Ķīpsalā ikviens gardēdis varēs smelties idejas savai ēdienkartei un nogaršot daudz ko jaunu, savukārt profesionāļi – gūt jaunas zināšanas un informāciju, kā arī veicināt sava biznesa attīstību.

Latvijas uzņēmumi kuplā skaitā
Lai arī katru gadu arvien vairāk palielinās ārvalstu uzņēmumu interese par dalību izstādē "Riga Food", šogad īpaši kupli būs pārstāvēti Latvijas uzņēmumi, kuri jau otro gadu startē ne tikai atsevišķos stendos, bet arī Latvijas nacionālajā kopstendā un visu četru reģionu ekspozīcijās. Mājražotāji, sīkražotāji, mazie un vidējie uzņēmumi visas četras izstādes dienas piedāvās izbaudīt Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales kolorītu, viesmīlību un tradicionālos ēdienus.

Latvijas nacionālajā kopstendā piedalīsies 18 uzņēmumi – "Aloja Starkelsen", "Anatols", "Baltic Wild", "Daugulis & Partneri", "Dimdiņi", "Felici", "Kronis", "Kurzemes gaļsaimnieks", "Lat Eko Food", "Milda KM", "Mosenc", "Puratos Latvia", "Saldus Pārtikas kombināts", "Siera ražotne", "Skrīveru saldumi", "Valežs", z/s "Vecsiljāņi" un "Vladas SP".

Aizraujoši šovi un konkursi
"Riga Food" ir arī izaicinājums meistariem – izstādē tiksies labākie pavāri, konditori, bārmeņi un baristas, lai mērotos profesionalitātē, izveicībā un cīnītos par galvenajām balvām konkursos un sacensībās.

4. septembrī Latvijas labākie konditori sacentīsies par vissaldāko titulu – "Latvijas 2014. gada konditors", kas šogad pārsteidz ar oriģinālu tēmu "Kūkas kā kleitas, kleitas kā kūkas". Tērpus un tortes konditori izvietos līdzās, lai izstādes apmeklētāji varētu novērtēt gan gardumu, gan skaistumu.

Izstādes pirmajā dienā Ķīpsalā pulcēsies jaunie pavāri vecumā līdz 23 gadiem no visas Latvijas, lai, liekot lietā savu talantu, zināšanas un prasmes, cīnītos par titulu "Latvijas pavārzellis 2014". Savukārt, lai noskaidrotu labāko Latvijas pavāru, kā arī popularizētu un attīstītu pavārmākslu Latvijā, balstoties uz "Mūsdienu Latvijas virtuves" manifestu, 5. septembrī notiks konkursa "Latvijas 2014. gada pavārs" fināls.

4. septembrī Ķīpsalā tiksies arī labākie bārmeņi no visas Latvijas, lai piedalītos "Evian & Badoit" bezalkoholisko kokteiļu bārmeņu sacensībās. Kurš Latvijas bārmenis gatavo visgaršīgākos bezalkoholiskos kokteiļus? To noteiks starptautiska žūrija. Savukārt 5. septembrī uz halles Nr. 1 skatuves norisināsies atraktīvais bārmeņu konkurss "Ātrākais Latvijas bārmenis", kurā varēs vērot kokteiļu pagatavošanas virtuozākos un veiklākos meistarus.

Tāpat pēc ilgāka pārtraukuma atkal tiek rīkotas profesionālas baristu jeb kafijas bārmeņu sacensības "Sanremo Opera Cup", kuru uzdevums ir noskaidrot labāko baristu Latvijā. Par sacensību liecinieku vari kļūt ikviens, ja 6. septembrī iegriezīsies "Riga Food" hallē Nr. 1.

"Riga Food 2014" apmeklētāji varēs vērot ne tikai dažādus šovus un konkursus, bet arī paši iesaistīties dažādās aktivitātēs, darboties, mācīties, iedvesmoties un nogaršot visdažādākos produktus. Tāpat varēs uzzināt, kas ražo viskvalitatīvāko sieru, biezpienu, kefīru, kas ievāc gardāko medu un cik kvalitatīvu maizi ražo Latvijā.

Izstādes "Riga Food 2014" oficiālā atklāšana un augstas kvalitātes pārtikas produktu konkursu uzvarētāju apbalvošana notiks 4. septembrī pulksten 11.

Pasākumi profesionāļiem
Līdztekus plašajai ekspozīcijai notiks arī virkne semināru un biznesa tikšanās profesionāļiem. 4. septembrī gaidāmi semināri "Intelektuālais īpašums pārtikas nozarē. Komercializācija", "Ražotāju un tirgotāju ilgtspējīgas sadarbības iespējas, lai labāk, ātrāk un ar mazākām izmaksām apmierinātu pircēju vēlmes", bet 5. septembrī notiks seminārs "Pārtikas drošums un izsekojamība", ko organizē Pārtikas un veterinārais dienests.

Jūsu uzņēmums piedāvā unikālu produktu, ko vajadzētu komercializēt ārvalstīs? Uzņēmumam ir kādas tehnoloģiskas grūtības? Jūs meklējat tirdzniecības pārstāvi ārvalstīs? ... – šādas un daudzas citas līdzvērtīgas problēmas un jautājumus palīdzēs risināt Latvijas Tehnoloģiskā centra un Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā organizētā starptautiskā kontaktbirža, kas Ķīpsalā norisināsies 5. septembrī.

Tāpat ikviens interesents ir laipni gaidīts "Pavāru kluba" mācību virtuvē, kur notiks virkne dažādu prezentāciju, semināru un meistarklašu. Piemēram, vācu konditors Lāslo Stančiks aicinās doties konditorejas ceļojumā apkārt pasaulei, bet itāļu šefpavārs Alesandro Tamburīni iepazīstinās ar jaunākajiem pastas veidiem.

"Riga Food 2014" pasākumu programmu var apskatīt šeit.

Inovācija pārtikai
Izstādē īpaša uzmanība tiks pievērsta inovācijai pārtikas nozarē – ikviens interesents varēs iepazīties ar jaunumiem, ko piedāvā pārtikas nozarē iesaistītās universitātes un pētniecības institūti, kā arī inovācijas atbalsta struktūras Latvijā. Ekspozīcijā "Inovācija pārtikai" apmeklētāji varēs nogaršot dažādus jaunumus, piemēram, mežrozīšu cukurgailīšus, topinambūra produktus, ekoloģiskos ābolu čipsus u. c.

Par degustācijām rūpēsies arī citi dalībnieki savos stendos, lai uzzinātu patērētāju viedokli par savu produktu un veidotu atgriezenisko saiti ar saviem esošajiem un topošajiem klientiem.

Dodies garšu ceļojumā pa visu Latviju!
Jau trešo gadu starptautisko pārtikas izstādi "Riga Food" atklās Gastronomijas festivāls, kas līdz 7. septembrim gardēžus priecēs ar vēl nebijušām ēdienkartēm, speciāliem piedāvājumiem un patīkamām atlaidēm visā Latvijā. Doties garšu ceļojumā aicina restorāni, kafejnīcas, bāri, tējnīcas, vīnotavas, konditorejas, picērijas, delikatešu restorāni un citi kulinārā tūrisma galamērķi. Vairāk: www.bt1.lv/gastrofest

"Riga Food" rīko vadošais Baltijas valstu izstāžu organizētājs – Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 – sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju, Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūtu, Latvijas Tehnoloģisko centru, "EEN Latvija", Pavāru klubu, Latvijas Bārmeņu federāciju, "Diplomatic Economic Club Latvia" un ārvalstu vēstniecību Latvijā ekonomiskajām nodaļām.