20.12.2011 12:35

Skeletonistu cīņas Siguldā

Autors  Kārlis Zālītis
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Aizvadītās nedēļas nogalē Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē divas dienas valdīja skeletonisti, sacenšoties par ieskaites punktiem Starpkontinentālā kausa izcīņas posmos. Starp teju 40 dalībniekiem no 13 valstīm labu sniegumu demonstrēja arī Latvijas jaunā skeletoniste Lelde Priedulēna.

Starpkontinentālā kausa izcīņa skeletonā ir otrais līmenis aiz Pasaules kausa izcīņas, tāpēc dalībnieku rindās bija arī pa kādam skeletonā labi zināmam uzvārdam, piemēram, vācieši Mihi Halilovičs un Sandro Āstīlike, kuri konkurences dēļ šosezon netika Vācijas pirmajā komandā.

Latviju pārstāvēja L. Priedulēna, kura abās dienās ierindojās 11. vietā, kas jaunajai sportistei ir labs sasniegums. Uz starta stājās vēl viena latviete – Undīne Vītola, taču viņa starptautiskajā arēnā pārstāv Azerbaidžānu, kurai sportiste nopelnīja augsto 5. vietu sestdienas sacensībās.

Tikai birokrātiska sacensību žūrijas priekšsēdētāja lēmuma dēļ pie sacensībām netika pielaists Dāvis Dreimanis. No Norvēģijas atbraukušais funkcionārs uzskatīja, ka D. Dreimanis iepriekš nav veicis starptautiskajiem noteikumiem atbilstošu braucienu skaitu dažādās trasēs, tāpēc sacensībām Siguldā netika pielaists. Diemžēl tā bija tikai norvēģa noteikumu interpretācija, jo viņš neņēma vērā D. Dreimaņa startu Baltijas kausa izcīņā. Iepriekš analogā situācijā decembra sākumā L. Priedulēna varēja startēt pirmajos Starpkontinentālā kausa posmos Lillehammerā. D. Dreimanis braucienus gan veica, taču kā trases atklājējs, bez iespējas tikt rezultātu sarakstos.

Vīriešiem abas sacensību dienās uzvarēja jau minētais vācietis M. Halilovičs, dāmām sestdien ātrākā bija Lielbritānijas sportiste Dona Kreigtone, bet svētdien viņas tautiete Roza Makgrandla.