25.06.2018 16:05

SPKC: Latvijā 90% gadījumu smagas traumas ūdenī gūst jauni vīrieši, izrādoties apkārtējiem

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
SPKC: Latvijā 90% gadījumu smagas traumas ūdenī gūst jauni vīrieši, izrādoties apkārtējiem pixabay.com

Latvijā 90% gadījumu smagas traumas ūdenī gūst jauni vīrieši, izrādoties apkārtējiem, pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja. Pēc viņas paustā, šādas rīcības sekas mēdz būt ķermeņa paralīze, nespēja elpot, nespēja paēst, nespēja apģērbties un parunāt, kā arī seksuālā disfunkcija.

Lai aktualizētu tēmu un aicinātu cilvēkus aizdomāties pirms lēciena, Veselības ministrija un SPKC sāk sabiedrības informēšanas kampaņu "Pārgalvis= Bezgalvis". Kampaņa iecerēta jauniešu mugurkaula un galvas traumu novēršanai, kas rodas, pārgalvīgi lecot ūdenī uz galvas, kā arī aktīvās atpūtas un sportisko aktivitāšu laikā neizmantojot atbilstošu aizsargekipējumu.

Kampaņas atklāšana notiks ceturtdien, 28. jūnijā, plkst.13.30 Ķīpsalas pludmales kafejnīcā "Pludmale", Balasta dambī 12. Pasākumā piedalīsies veselības ministre Anda Čakša (ZZS), SPKC Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume, mugurkaula ķirurgs Artis Gulbis un Guntars Skrabis, kurš guva smagu traumu pēc lēciena ūdenī.

Kā norāda Arāja, pasākuma laikā plānots iepazīstināt ar kampaņas mērķi un galvenajām aktivitātēm, kampaņas informatīvajiem materiāliem, kas notiek ar cilvēka mugurkaulu, ar galvu ietriecoties šķērslī, kā arī Skrabis dalīsies pieredzes stāstā par notikušo pēc smagās traumas gūšanas.