Drukāt šo lapu
13.01.2012 13:51

Atjaunots Ziemassvētkos izpostītais spēļu laukums Ropažos

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Ropažu novada pirmsskolas izglītības iestādes “Annele” vadībai ir izdevies atjaunot daļu no Ziemassvētku laikā izpostītā spēļu laukuma. 

“Pašreiz ir atjaunoti tie postījumi, kas varēja radīt draudus bērnu drošībai, –žogs, apgaismojuma virtenes. Sabojātā koka būve ir novākta. To atjaunos pavasarī, jo ziemā nenotiek ilgstošas nodarbības ārpus telpām,” skaidro Ropažu novada Domes Sabiedrisko attiecību daļa vadītājs Ilgonis Leišavnieks.

Bērnudārzam radītie materiālie zaudējumi ir vairāku simtu latu apmērā. “Zaudējumi ir aprēķināti, bet to summai nav nozīmes, jo morālais zaudējums, kas ir lielākais šajā situācijā, nav aprēķināms. Šobrīd bojājumu novēršana papildu izmaksas neradīja, jo veikta esošā budžeta ietvaros,” piebilst I. Leišavnieks. Lieta ir nodota Valsts policijai, kas sākusi lietvedību. “Lietā ir aizdomās turamās personas. Tā kā lieta nav pabeigta un vaina nav pierādīta, informāciju par aizdomās turamajām personām neizplata,” norāda Domes pārstāvis.

Lai mazinātu vandalisma atkārtošanos, bērnudārza “Annele” teritorijai apgaitā papildu uzmanību pievērsīs Ropažu Pašvaldības policija. Plānots tuvākajā laikā ierīkot papildu apgaismojumu. Tiek diskutēts par videokameru uzstādīšanas lietderību. “Ja policija atradīs vainīgos un tie saņems pelnīto sodu, tas būs vislabākais vandalisma profilakses pasākums,” akcentē I. Leišavnieks. Bērnudārza vadītāja Vēsma Eglīte gan izplatījusi informāciju, ka aicina vainīgos ierasties un pieteikties pašiem, solot, ka tādā gadījumā bērnudārzs no savas puses pretenzijas par zaudējumu piedzīšanu necels.