10.08.2018 14:09

Siguldas novada pašvaldība uzsāks zemes iegādes procesu olimpiskā ciemata tapšanai

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Siguldas novada pašvaldība uzsāks zemes iegādes procesu olimpiskā ciemata tapšanai www.sigulda.lv

Siguldas novada pašvaldības 9. augusta domes sēdē pieņemts lēmums konceptuāli atbalstīt zemesgabala daļas iegādi aptuveni 5,5 ha platībā administratīvās teritorijas labiekārtošanai, iedzīvotāju izglītības nodrošināšanai, kā arī iespējamā olimpiskā ciemata būvniecībai, ņemot vērā Siguldas partnerību ar Stokholmu pieteikumā uz 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu.

Pašvaldība šobrīd uzsāks neatkarīgu sertificētu vērtētāju vērtējumu organizēšanu zemesgabala daļai atbilstoši tirgus situācijai. Pēc vērtējumu saņemšanas pašvaldība vienosies ar zemesgabala īpašnieku – Siguldas Evaņģēliski luterisko draudzi – par nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem un maksāšanas kārtību.

Plānotā ciemata atrašanās vieta ir gājiena attālumā no pasākuma norises vietas – bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda", kā arī galvenās treniņu vietas Siguldas Sporta centra, vēsta pašvaldība.

Saistībā ar nepieciešamību kandidēšanas tālākajā procesā Siguldas novada pašvaldībai 2019. gada martā iesniegt Zviedrijas Olimpiskajai komitejai garantijas par olimpiskā ciemata būvniecību, pašvaldība, iepazīstoties ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (turpmāk – SOK) prasībām izmitināšanas plānošanā, ir izstrādājusi attīstības ieceri, kas pamatota ar ilgtermiņa pilsētas apbūves noteikumiem, stratēģisko ielu un inženierkomunikāciju tīklu attīstību.

SOK prasības paredz, ka olimpiskā ciemata visās trīs zonās – dzīvojamā, pakalpojumu un norišu zonā – jānodrošina komfortabla un droša izmitināšana visiem sportistiem un oficiālajiem pārstāvjiem uz spēļu norises laiku, kā arī jānodrošina tāds pakalpojumu skaits un kvalitāte, kas atbilst sportistu un to pārstāvju skaitam un prasībām, maksimāli izmantojot esošos objektus tuvākajā apkārtnē.

"Saistībā ar aizvien pieaugošo iedzīvotāju skaitu Siguldas novadā, paši aktuālākie izaicinājumi pašvaldībai ir mājokļu pieejamības, infrastruktūras izbūves un kvalitatīvas izglītības nodrošināšana. Tāpēc šobrīd izstrādātā attīstības iecere ir saistīta ar ilgtermiņa Siguldas attīstību, neatkarīgi no kandidēšanas procesa rezultāta, kas būs zināms 2019. gada oktobrī," uzsver Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

"Siguldā nav novērojama kopējā Latvijas tendence privāto investīciju trūkumam daudzdzīvokļu māju būvniecībai reģionos, tomēr iespējamā olimpiskā ciemata būvniecība ir nesalīdzināmi lielāka iecere, tāpēc šobrīd iniciatīva ir jāuzņemas pašvaldībai, lai nodrošinātu SOK prasību izpildi."

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis paudis, ka pašvaldības plānotais zemesgabals domāts pārsvarā dzīvojamā fonda nodrošināšanai, kas Siguldai būtu jādara agrāk vai vēlāk: "Tagad ir iespēja gan izcelt pilsētu kā modernu un mūsdienīgu ziemas sporta centru, kur var notikt pat olimpiskās spēles, gan laicīgi un efektīvi risināt jautājumus par dzīvojamā fonda un izglītības infrastruktūras attīstību ilgtermiņā."

Siguldas novada pašvaldības dome 17.maijā nolēma par Siguldas un Stokholmas stratēģisko sadarbību un 12. jūnijā to atbalstīja Ministru kabinets, kā arī 12. jūnijā noslēgts nodomu protokols starp Latvijas Olimpisko komiteju, Zviedrijas Olimpisko komiteju un Siguldas novada pašvaldību par sadarbību, lai kandidēšanas pieteikumā uz 2026. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm iekļautu olimpisko spēļu disciplīnas skeletonā, bobslejā un kamaniņu sportā rīkošanu Siguldā.