Drukāt šo lapu
08.05.2012 11:30

VUGD 11. maijā veiks sirēnu pārbaudi

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
VUGD 11. maijā veiks sirēnu pārbaudi no arhīva

Piektdien, 11. maijā plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uz trim minūtēm visā Latvijā ieslēgs trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu to tehnisko gatavību un skaņas signāla dzirdamību.

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un turpmāka rīcība nav nepieciešama, informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

Ja iepriekš iedzīvotāji nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot sirēnas signālu, jāieslēdz radio vai televīzijas uztvērējs, kur pārraidīs informāciju par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un rīcību katastrofu un avāriju gadījumos. Trauksmes sirēnas brīdina iedzīvotājus par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.

Sirēnas uzstādītas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, gaisa mitruma un vēja stipruma).

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par "Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtību" trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi veic ne retāk kā divas reizes gadā – maijā un novembrī. Par trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi iedzīvotājus informē plašsaziņas līdzekļos trīs dienas pirms un nekavējoties pēc trauksmes sirēnu ieslēgšanas.