Drukāt šo lapu
31.03.2017 10:40

Siguldieši Valts Krūmiņš un Vaira Siliņa saņem Ministru kabineta diplomus

Autors  www.sigulda.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Siguldieši Valts Krūmiņš un Vaira Siliņa saņem Ministru kabineta diplomus Valsts kanceleja

Ministru prezidents Māris Kučinskis 30. martā Latvijas izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem pasniedza Ministru kabineta diplomus par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.

Viņu vidū bija arī Siguldas Valsts ģimnāzijas 2016. gada absolvents Valts Krūmiņš, kurš ieguva bronzas medaļu 29. starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Vjetnamā, un viņa skolotāja Vaira Siliņa.

Uzrunājot apbalvojumu saņēmējus, M.Kučinskis norādīja, ka olimpiāžu laureāti ar savu darbu un zināšanām ir pasaules līmenī pierādījuši, ka Latvija izglītības jomā ir liela un spēcīga valsts. "Paldies jums par to, ko jūs darāt Latvijai! Jebkurš apbalvojums ir motivācija turpmākajam darbam, un es novēlu jums neapstāties pie sasniegtā," teica Ministru prezidents.

Izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis, uzrunājot klātesošos, pauda pateicību vecākiem un skolotājiem, kuri atklājuši un virzījuši skolēnu talantus līdz augstiem sasniegumiem. Viņš uzsvēra, ka sasniegumu pamatā ir ne tikai talants, bet arī smags darbs, ko ieguldījuši skolēni, skolotāji un vecāki. Ministrs pauda pārliecību, ka mums ir pamats lepoties ar sasniegumiem un izcilībām. Novērtējums ir ne tikai mājup pārvestās godalgas, to apliecina arī starptautisku augsta līmeņa zinātnes un inovāciju ekspertu vērtējums.

Kopumā apbalvojumi piešķirti 13 mācību priekšmetu olimpiāžu laureātiem, kuri 2016. gadā guvuši sasniegumus matemātikas, informātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas olimpiādēs, kā arī viņu pasniedzējiem par darbu ar talantīgiem skolēniem. Olimpiāžu uzvarētājiem un viņu pasniedzējiem piešķirtas naudas balvas kopumā 22 553 eiro apmērā.

Starptautisko olimpiāžu uzvarētāju apbalvošana Latvijā notiek jau 19. reizi – kopš 1998. gada. Savukārt pirmo reizi Latvija starptautiskajā olimpiādē piedalījās 1991. gadā ķīmijā, iegūstot divas bronzas medaļas.