Drukāt šo lapu
22.10.2013 12:23

Pie Saeimas piketēs arī Carnikavas pedagogi

Autors  www.carnikava.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Attēlam ir ilustratīva nozīme. www.foto.delfi.lv

Tāpat kā daudzi pedagogi visā Latvijā, arī Carnikavas skolotāji 24. oktobrī gatavojas piketēt pie Saeimas, lai paustu savu attieksmi par Izglītības un zinātnes ministrijas solīto algas palielinājumu.

Carnikavas novada pašvaldība atbalsta skolotāju ieceri paust savu attieksmi pie Saeimas kopā ar citiem Latvijas pedagogiem. Lai arī 24. oktobrī visās Carnikavas novada izglītības iestādes darbs ritēs ierastajā kārtībā, tiek plānots, ka aptuveni 15 pedagogi piketā dosies pārstāvēt savu un kolēģu nostāju atalgojuma jautājumā.

"Šajā brīdī visvairāk satrauc tas, ka divas reizes gadā skolotājs nezina, kāda viņam būs alga. Pirmo reizi tas ir 1. septembrī un otru reizi – pēc Jaunā gada. Tāpat diezgan daudzi skolotāji ir centušies un piedalījušies Eiropas finansētajā projektā, pilnveidojot savu profesionālo kvalifikāciju, par to šajā gadā saņemot piemaksas. Uztrauc tas, ka nākamgad šīs piemaksas skolotājiem varētu nebūt," uzsver Carnikavas pamatskolas direktors Sergejs Čevers.

Viņam pievienojas arī pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes "Riekstiņš" vadītāja Ina Melkina, norādot, ka dārziņa vadība ir informējusi vecākus, ka šādu akciju atbalsta. "Mēs uzskatām, ka pedagogam ir jāsaņem cilvēka cienīga alga un ir ļoti būtiski domāt par to, kādas ir sociālās garantijas darbiniekiem un pedagogiem. Sevišķi būtiski, manuprāt, ir domāt par savlaicīgu pensionēšanās vecumu kā pedagogiem, tā arī auklītēm, kas bērnudārzos palīdz skolotājiem strādāt, jo viņu darbs prasa milzīgu fizisku un garīgu piepūli," teic I. Melkina.

Dārziņa vadītāja uzskata, ka piketā ir jāparāda sava attieksme pret to, kas pašlaik notiek izglītības jomā, kā arī par valsts cieņu pret izglītības darbiniekiem. "Visbiežāk mēs dzirdam par darbu skolās, bet mazāk par ikdienu pirmsskolās, kur darbs rit 12 stundu garumā roku rokā ar bērniem, bez starpbrīžiem," tā I. Melkina.

Viņiem pievienosies arī Piejūras internātpamatskolas direktore Ingrīda Krūkle: "Protams,  mēs noteikti brauksim piedalīties piketā, jo arī skolotājiem, īpaši speciālajās skolās, beidzot ir jāiegūst cilvēka cienīga alga par to, ko viņi dara. No mūsu skolas uz Saeimas namu brauks septiņi skolotāji, tomēr mācību un audzināšanas darbs netiks pārtraukts." Viņa uzskata, ka skolotāji nevar strādāt ar pastāvīgu izdegšanas sindromu, jo, ja jāstrādā 40 stundas nedēļā, tad par savu darbu jāsaņem pienācīga alga.

Piketu organizē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, kura uzskata, ka ministrijas solītais algu palielinājums ir ņirgāšanās par pedagogiem.