16.11.2017 12:43

Siguldas novadā daudzbērnu ģimenēm piemēro atlaides ēdināšanai bērnudārzos

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Siguldas novadā daudzbērnu ģimenēm piemēro atlaides ēdināšanai bērnudārzos arhīvs

No novembra papildināta Siguldas novada pašvaldības īstenotā atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs vai vairāk bērnu. Daudzbērnu ģimeņu bērniem, kas apmeklē bērnudārzu, paplašinātas atbalsta saņemšanas iespējas ēdināšanas pakalpojumu maksai.

Ja bērnudārzu apmeklēs viens daudzbērnu ģimenes bērns, ēdināšanas pakalpojumu maksai tiks piemērota 20% atlaide, savukārt 30% atlaide tiks piešķirta gadījumos, ja bērnudārzu apmeklēs divi daudzbērnu ģimenes mazuļi. Ja bērnudārzu apmeklēs trīs vienas ģimenes bērni, tad atlaide par bērnu ēdināšanas pakalpojumiem būs 50%, bet ja četri un vairāk bērni, tad pašvaldības atbalsts sasniegs 75%, informēja Siguldas novada pašvaldība.

Atlaides tiek piemērotas no novembra, un pirmos rēķinus ar samazinātu ēdināšanas maksu daudzbērnu ģimenes saņems jau decembrī. Ģimenēm, kas ir reģistrētas daudzbērnu ģimeņu reģistrā, lai saņemtu ēdināšanas pakalpojuma maksas atlaides, papildu darbības nav jāveic.

Siguldas novada daudzbērnu ģimeņu atbalsta programma paredz arī iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 50–70 procentu apmērā par zemi, dzīvokli, dzīvojamo māju, dzīvojamo māju palīgēkām, garāžām, kā arī braukt novada sabiedriskajā transportā bez maksas. Tāpat daudzbērnu ģimeņu bērniem tiek samazināta maksa par profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi mākslu skolā "Baltais flīģelis" un Siguldas Sporta skolā.

Papildus Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes 10% atlaidei daudzbērnu ģimeņu locekļiem tiek piešķirta atlaide 10% apmērā vienreizējiem apmeklējumiem Siguldas Sporta centra Spēka zālē, peldbaseinā un ūdens atrakciju un atpūtas parkā. Daudzbērnu ģimenēm pieejama arī 40% atlaide ieejas maksai novada pašvaldības organizētajos kultūras pasākumos, ja biļetes cena ir lielāka par diviem eiro.

Šobrīd Siguldas novadā ir reģistrētas 320 daudzbērnu ģimenes.